Депутат пропонує посилити оподаткування фрахту
Позафракційний депутат заступник голови комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Віктор Тимошенко пропонує посилити оподаткування фрахту і розширити трактування цього поняття.
Відповідний законопроект № 3593 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо розширення об'єктів і бази оподаткування податком на прибуток" зареєстрований у Верховній Раді 11 листопада поточного року.
Документ пропонує трактувати поняття "фрахт" як винагород e що виплачується не лише за договорами перевезення, найму або піднайму судна або транспортного засобу для перевезення вантажів та пасажирів морськими або повітряними суднами, перевезення вантажів залізничним або автомобільним транспортом, а й за договорами перевезення багажу пасажирів, пошти, зокрема і перевезення річковими, озерними, типу "ріка-море" суднами та авіаційним транспортом.
Також законопроект пропонує обкладати податком на прибуток за ставкою 6% не лише суму фрахту, що сплачує резидент нерезиденту за договорами фрахту, але і доходи від послуг з інжинірингу, плату за простій, відшкодування втрат перевізника, пов'язаних із виконанням договору фрахту.
Також запропоновано оподатковувати за цією ставкою винагороду за буксирування судна або плавучого об'єкта на певну відстань або буксирування протягом певного часу, або для виконання маневру; винагороду за введення в порт або виведення з порту суден та інших плавучих об'єктів, виконання маневрів судна, що буксирується, швартовних та інших операцій у портових водах; винагороду за буксирування одним судном (буксиром) іншого судна або іншого плавучого об'єкта з одного порту в інший (міжпортове буксирування).
Законопроект також пропонує запровадити поняття "фрахтування" як письмову угоду про наймання судна (морського, річкового, повітряного) або транспортних засобів (залізничного, автомобільного) для виконання рейсу або кількох рейсів, на обумовлений період часу, зокрема каботажні перевезення.
Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, метою його ухвалення є запобігання видатків бюджету, розширення об'єктів і бази оподаткування, недопущення виникнення колізії в законодавстві та судових спорів.