12:03 13.05.2009

Фаворитами президентських перегонів є Янукович, Тимошенко, Яценюк і Литвин – опитування

2 хв читати

Лідерами серед кандидатів у президенти України є лідер Партії регіонів Віктор Янукович, прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко, лідер ініціативи "Фронт змін" Арсеній Яценюк і голова Верховної Ради Володимир Литвин.

Про це свідчать результати опитування центру ТОВ "Інмарк", які оприлюднив у середу на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" директор центру Віктор Берест.

Так, згідно з даними опитування, українці готові взяти участь у виборах президента. 32,5% респондентів заявили про готовність узяти участь у голосуванні на виборах президента, якби вони відбулися найближчим часом. "Скоріше так", підуть на голосування, 28,2% респондентів.

З тих, хто має намір голосувати, 24,2% опитаних готові віддати свої голоси за В.Януковича, 15,2% - за Ю.Тимошенко, 10,7% - за А.Яценюка, 9,3% - за В.Литвина. За нинішнього президента України Віктора Ющенка готові проголосувати лише 2,2% респондентів.

Крім того, згідно з опитуванням, В.Ющенко є і лідером антирейтингу кандидатів на посаду глави держави. Так, на запитання про те, "за якого кандидата Ви не проголосуєте за жодних обставин", 52,3% опитаних українців обрали В.Ющенка. За Ю.Тимошенко не проголосують 34,7% респондентів, за В.Януковича – 25,9%. Найнижчий антирейтинг у спікера Верховної Ради – 3,1%. "Це показник того, що він веде зважену політику і не викликає негативних емоцій", - акцентував увагу В.Берест.

Крім того, директор центру наголосив, що, згідно з даними опитування, серед пар кандидатів у президенти, які, можливо, вийдуть у другий тур, певну перевагу має В.Янукович. Так, пари "Янукович-Тимошенко" набирають 30,8 і 28,1% відповідно, "Янукович-Яценюк" - 30,2% і 22,7%, "Тимошенко-Яценюк" -32,1% і 21,4%.

У тих парах потенційних кандидатів, де присутній В.Литвин, він і лідирує. Так, за пару "Янукович-Литвин" готові віддати голоси 27,4 і 29,2% респондентів відповідно. Відповідаючи на запитання про те, чому, згідно з опитуванням, у спікера парламенту такий високий президентський рейтинг, В.Берест наголосив: "Литвин – це та третя сила. Нас такі високі цифри дещо здивували".

В.Берест також висловив думку про те, що до часу голосування на президентських виборах рейтинги можуть змінитися залежно від економічної ситуації в країні, від фінансових ресурсів кандидатів, їх доступу до медіа. "Час нині працює не на В.Януковича і не на Ю.Тимошенко", - зазначив директор центру.

Водночас він критично оцінив і реальну можливість В.Януковича стати главою держави. "Бездіяльність В.Януковича призводить до того, що він втрачає електорат. На мій погляд, його кандидатура малоймовірна", - зазначив В.Берест.

Опитування проводився з 21 квітня по 4 травня 2009 року методом інтерв'ю. Опитано 6573 респондентів віком від 18 років у всіх областях України, Києві та Криму. Похибка вибірки становить 1,3%.

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА