Інтерфакс-Україна
12:08 19.02.2025

Українські політики на тлі заяв Трампа: Давати оцінку Зеленському мають право лише громадяни України

4 хв читати

Українські політики на фоні заяв президента США Дональда Трампа а підсумками переговорів США та РФ в Ер-Ріяді 18 лютого підкреслюють необхідність внутрішньої єдності і дотримання червоних ліній.

"Десь 80% того, що пишуть зараз про "перемовини" та інше взагалі не відповідає реаліям, а будь-які інформаційні гойдалки є частиною промацування позицій. Вкиди завжди були частиною стратегій, які оточують великі процеси, особливо зі сторони росіян. Україна має чіткі червоні лінії, чітке розуміння власних інтересів і стоїть на цьому", - написала радник керівника Офісу президента Дарія Зарівна в телеграм-каналі.

Голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев назвав заяви Трампа "поверненням у реальність" і заявив, що Україна має розраховувати на себе, свої сили і своє військо.

"Маємо створювати альянси, входити в союзи, але пам'ятати, що у глобальній політиці не має вічних союзників, а є лише національні інтереси. Це правило діє для всіх держав, особливо для молодих, через недалекоглядність еліт, в яких можна так легко "впарити" папір під назвою "Будапештський меморандум" або інші обіцянки. Це і є про суб'єктність на глобальній арені, шлях до якої треба виборювати. І на цьому шляху є питання, які мають вирішувати лише українці і для українців. В інтересах української нації, наших дітей і майбутнього. Ми самі розберемось як, кого, в який спосіб і коли нам обирати. Шлях до національної суб'єктності починається і з цього в тому числі", - написав він в телеграм-каналі в середу.

Народний депутат Ярослав Железняк (фракція "Голос") нагадав, що давати оцінку діяльності президента України мають право лише українські громадяни.

"Ми можемо мʼяко говорячи по-різному відноситись до Зеленського, але давати оцінку його підтримці все ж таки мають право лише громадяни України. Як, до речі, і публічно критикувати. Тому що в даному випадку ми висловлюємось стосовно свого обраного політика. А коли це робить іноземна персона, то тут вже ображають не конкретне прізвище, а президента України", - підкреслив Железняк у повідомленні в телеграм-каналі.

Радниця керівника Офісу президента і член наглядової ради АТ "Укрексімбанк" Вікторія Страхова, коментуючи заяви Трампа на своїй сторінці у Facebook, вказала, що "ніхто не зробив стільки для переобрання Володимира Зеленського як Дональд Трамп".

Президент університету "Київська школа економіки" (КШЕ, KSE) Тимофій Милованов в свою чергу зазначив, що "Трамп зробив багато для підтримки Зеленського всередині України".

"Тепер, коли Путін і Трамп обʼєднались в тому, що Зеленського потрібно змінити на більш "договороспособного", стає зрозуміло чому вони це хочуть зробити. Зеленський цього тижня не погодився на американську угоду віддати надра та вимагав участі в перемовинах з росією. Він також сказав, що Європі час робити свою обʼєднану армію, та що Україна не прийме будь яких домовленостей які зроблені без нашої участі. І нарешті він сказав, що ситуація в лютому і березні 2022 року була складніша ніж зараз, і тоді Україні теж ставили ультиматуми. Україна не погодилась тоді і не погодиться зараз", - підкреслив Милованов у Facebook.

На фоні цього, наполягає він, Україна має розраховувати на себе, відкласти внутрішні чвари та розбудовувати професійну реформовану армію, а також продовжувати антикорупційну боротьбу.

"Трамп - це такий собі дзвінок чи плани для України, що крім нас ніхто нас не врятує. І потрібна системна робота всередині, і ззовні України. Звісно, всі і все не такі, уряд поганий, президент поганий, бізнесмени погані, суди погані, університети погані, лікарні погані, навіть військо погане, а сусіди то взагалі придурки. Але інших немає. Немає світу в якому всі ці люди інші, такі як нам хочеться. І тому мій фокус на тому, що можу зробити я, а не на тому, що інші погані. І, так, я теж поганий, але буду пробувати робити правильно наскільки мені вийде", - резюмував він.

Як повідомлялося, Зеленський під час церемонії відкриття нового посольства України в Анкарі заявив, що Україна ніколи не піде на компроміс щодо своєї територіальної цілісності та суверенітету і хоче, щоб закінчення війни ґрунтувалося на гарантіях безпеки, які будуть надані США, ЄС, Туреччиною та всією Європою.

Після цього Трамп на прес-конференції за підсумками переговорів США та РФ в Ер-Ріяді 18 лютого заявив, що РФ нібито хоче завершення війни, а її нібито можна було вирішити без територіальних втрат ще кілька років тому, і що в Україні необхідно провести вибори, бо в Зеленського нібито занизький рейтинг.

Також Трамп заявив, що США нібито виділили Україні приблизно $350 млрд допомоги, "ну, можливо, трохи менше", і наголосив, що "ніколи не бачив жодного звіту про це". "Це значна сума. Але де всі ці гроші? Куди вони йдуть?", - сказав він.

Наразі не зрозуміло, якими даними керувався Трамп.

 

 

 

ОСТАННЄ

Голова МЗС Естонії вручив голові МЗС Німеччини Хрест за заслуги на знак її відданості Україні та НАТО

Нідерланди прискорять надання фінансової допомоги України

У селі Комиші Сумської області троє загиблих у пожежі, серед них дитина – ДСНС

Після атаки БПЛА виникла пожежа на території об'єкту інфраструктури та загоряння дачних будинків - начальник Запорізької ОВА

Єрмак: Лондон готовий підтримувати Україну до повного звільнення всіх депортованих українських дітей

Військові та фінансові потреби України мають бути задоволені - глава ЄК за підсумками саміту в Парижі

Болгарія пропонує розмістити морський координаційний центр моніторингу Чорного моря

Влада Донеччини розширила зону примусової евакуації сімей з дітьми

США намагаються контролювати всі основні майбутні інвестиції в інфраструктуру та корисні копалини в Україні – Bloomberg про оновлену угоду

У Харкові на пожежі у багатоповерхівці врятовано 5 дітей

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА