Інтерфакс-Україна
18:53 01.11.2024

Понад 45 країн підписали в Монреалі зобов'язання повернути в Україну полонених і депортованих

2 хв читати

Понад 45 країн підписали зобов'язання сприяти поверненню всіх українських полонених і депортованих у рамках Міністерської конференції з людського виміру, яка відбулася в Монреалі 30-31 жовтня.

"30-31 жовтня в Монреалі, Канада, відбулася Конференція з питань гуманітарного виміру Формули миру, в якій взяли участь міністр закордонних справ Андрій Сибіга, керівник Офісу президента Андрій Єрмак, інші українські посадовці, а також високі представники понад 70 держав і міжнародних організацій", - ідеться в повідомленні МЗС України на офіційному сайті.

Повідомляється, що за підсумками Конференції учасники ухвалили Спільне комюніке. Його основний акцент - узгодження "Монреальського зобов'язання".

Як уточнила радниця глави Офісу президента Дар'я Зарівна, Монреальське зобов'язання спрямоване на досягнення конкретних результатів у поверненні полонених і депортованих українців додому: військових, цивільних і дітей.

За її словами, Монреальське зобов'язання включає практичні рішення для підтримки всіх етапів повернення незаконно затриманих або депортованих осіб. Йдеться, зокрема, про механізми повернення, підтримку реінтеграції та реабілітації, пошук даних і стратегічні комунікації".

"Один з найважливіших пунктів - визначення довірених країн-посередників для переговорів з РФ щодо повернення наших людей: Катар, Ватикан і Південна Африка виступлять посередниками в переговорах щодо повернення українських дітей. Катар і Литва забезпечуватимуть транзит дітей додому. Об'єднані Арабські Емірати продовжать виконувати роль посередників у переговорах щодо обміну військовополоненими", - написала Зарівна в телеграм-каналі.

Також країни-підписанти зобов'язалися допомагати Україні з реінтеграцією цивільних і військовополонених, які повертаються. Особливу увагу приділятимуть реабілітації дітей. Будуть створені програми психологічної та соціальної підтримки для всіх наших людей.

Крім того, Зарівна повідомила, що буде створено "групу країн, яка тісно співпрацюватиме з Україною для збору та пошуку детальної інформації про українських військовополонених, цивільних заручників і викрадених дітей". Також учасники конференції зобов'язалися впроваджувати скоординовані стратегічні комунікаційні кампанії, щоб привернути увагу світової спільноти до цих викликів і збільшити тиск на Росію.

За даними міністра закордонних справ України Андрія Сибіги, майже 42 тис. українців вважаються зниклими безвісти, а майже 20 тис. дітей було депортовано до країни-агресора.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Пісторіус скептично ставиться до можливості постачання Україні Taurus

Трамп зустрінеться з Мелоні у Вашингтоні у четвер

РФ використовує псевдоблагодійні фонди для зриву процесу повернення українських дітей - омбудсман

Нам потрібно захистити Україну і впевнитися, що Путін ніколи не повторить своїх спроб – генсек НАТО

Переговори між Україною та США в очному режимі будуть проведені тоді, коли для цього будуть напрацьовані документи

Дональд Трамп-молодший підтримав зусилля Віткоффа по припиненню війни РФ проти України

Енергетики попереджають про небезпеку пожеж у весняний період

Байден 15 квітня виступить із першою публічною промовою після того, як покинув Білий дім - ЗМІ

Обговорюється питання присутності контингенту в Чорному морі - Зеленський

Уряд надав військовим можливість самостійно визначати одержувача виплат у разі полону - Міноборони

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА