15:53 12.04.2023

РГК підключила до мереж перший в Україні біометановий завод потужністю 3 млн куб. м на рік

3 хв читати
РГК підключила до мереж перший в Україні біометановий завод потужністю 3 млн куб. м на рік

"Регіональна газова компанія" (РГК) під'єднала до своїх мереж перший в Україні завод із виробництва біометану продуктивністю 3 млн куб. м газу на рік.

"Підприємство на рік вироблятиме близько 3 млн кубометрів газу, який споживатимуть близько 1500 клієнтів - населення і промисловість", - повідомляється в пресрелізі РГК у середу.

РГК відновила роботи з підключення біометанового заводу одразу після деокупації Чернігівської області у квітні минулого року.

"Весь процес підключення від видачі технічних умов до завершення будівництва тривав менше ніж 6 місяців. Для підприємства встановлено вузол обліку газу та газорегулююче обладнання, укомплектоване найкращими технологічними рішеннями компаній Emerson, Pietro Fiorentini, FMG і Sick - світових лідерів газової галузі", - йдеться в документі.

За словами генерального директора РГК Олексія Тютюнника, у цьому проєкті РГК виступила як "інвестняня": консультувала, розробила проєктно-технічну документацію з підключення, технічні умови, а також виконала безпосередні роботи з підключення до мережі.

"Цей досвід ми можемо масштабувати в будь-якій області України. Адже Україна має величезний потенціал виробництва біометану на рівні з ЄС, де працює понад 1200 заводів потужністю 3,5 млрд куб. м на рік", - зазначив Тютюнник, слова якого наведено у пресрелізі.

Як пояснили в РГК, вироблений підприємством біометан нічим не відрізняється від природного і одразу може споживатися домогосподарствами та промисловістю. Якість доочищеного метану контролюється потоковим хроматографом, а газорегулювальний пункт обладнано пристроєм для відбору проб газу.

"На першому етапі газ надходитиме в мережу в осінньо-зимовий період. Після будівництва другої черги та кільцювання мереж подача стане цілорічною", - наголосили в компанії.

Як поінформували в РГК, у компанії розроблено універсальний шаблон технічних умов для підключення біометану за пільговою вартістю 1 грн і створено "єдине вікно" у форматі one-stop-shop для виробників біометану та потенційних інвесторів.

У 2022 році було підписано меморандум між РГК і STX - європейським трейдером ринку біометану, який контролює 15% ринку Європи, на купівлю біометану з України.

Як повідомляють у пресрелізі, біометановий завод у Чернігівській області було введено в експлуатацію компанією "Галс Агро" у 2018 році, який спочатку працював на виробництво біогазу, з якого виробляли електроенергію.

У 2021 році підприємство було обладнано модулем із виробництва біометану. На початку 2023 року біометановий модуль було встановлено та підключено до мереж АТ "Чернігівгаз".

У другій половині 2023 року інвестори планують встановити ще один модуль з виробництва біометану такої самої потужності в Київській області. Сировиною для виробництва біометану є відходи аграрного сектору.

РГК заснована у 2010 році і є лідером у розробці інноваційних та комплексних рішень для газорозподільної галузі. Компанія об'єднує 20 операторів ГРМ, які працюють у 16 регіонах України та обслуговують 250 тис. км газорозподільних мереж і 47 тис. газорегулювальних пунктів, а також забезпечують розподіл газу для 8 млн клієнтів.

РГК надає повний комплекс послуг з підключення біометанових заводів до газорозподільних мереж. Компанія здійснює підключення перших в Україні біометанових заводів до власних мереж.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Прем'єр Норвегії на Саміті миру оголосив про виділення допомоги на ремонт енергетичної інфраструктури України

"Нафтогаз" упровадив внутрішній регламент REMIT

"Київтеплоенерго" поміняло на Солом'янці пошкоджену ділянку тепломережі під залізничними коліями без перекриття руху

IFC має намір профінансувати будівництво "Галнафтогазом" ВЕС 150 МВт

DFC і Proparco мають намір надати по $50 млн ЄБРР у 2025 р. для покриття ризиків із торговельного фінансування України

НАБУ направило до суду справу про завдання збитків ДП "Укрспирт" на 55 млн грн

"Укрнафта" планує побудувати у 2024 р. ще близько 100 МВт газової генерації

"Метінвест" має стратегію переходу до виробництва "зеленої" сталі, є проєкти з нарощування випуску окатишів DRI - CСO

НБУ очікувано знизив облікову ставку до 13%

"Енергоатом" найближчими днями виведе в плановий ремонт енергоблок 1000 МВт

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА