13:28 09.06.2020

Українські дипломати мають бути готові надати максимальне сприяння бізнесу у виході на нові ринки Азії – Єнін

2 хв читати
Українські дипломати мають бути готові надати максимальне сприяння бізнесу у виході на нові ринки Азії – Єнін

Завдання дипломатичного корпусу - бути готовими надати максимальне сприяння українському бізнесу у виході на нові ринки Азії, заявив заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін.

"Дивлячись на потенціал азійського ринку, можна сказати, що ніша для українського експорту є фактично скрізь. Питання в тому, наскільки наш бізнес готовий використати цей потенціал. Наше завдання як для дипломатичного корпусу - бути готовими надати максимальне сприяння нашому бізнесу у виході на нові ринки, тобто йдеться про те, що це має бути визначено одним із ключових напрямів нашої дипломатичної активності на східному напрямі зовнішньої політики. Якщо ми знаємо, що отриманню доступу до іноземних ринків сприятимуть саме політичні контакти, підтримка наших посольств у державах акредитації, то наші установи мають відігравати проактивну роль у цьому процесі", - сказав він в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Єнін зазначив, що одним із вагомих чинників політичного й економічного розвитку держав азійського регіону є Асоціація держав Південно-Східної Азії, або АСЕАН.

"Українська сторона нещодавно подала заявку про приєднання до цієї структури, й ми активно працюємо з тим, щоб це відбулося. Складно поки що прогнозувати конкретні терміни, але ми йдемо цим шляхом", - додав він.

Крім того, заступник глави МЗС назвав практичні досягнення України у співпраці з країнами Азії. Зокрема, починаючи з квітня завдяки спільній роботі з державним агентством Сінгапуру з питань харчових продуктів українські виробники термічно оброблених продуктів із м'яса птиці, свинини та яєць можуть експортувати свою продукцію до Республіки Сінгапур.

"Наприклад, одним із видатних економічних партнерів України серед країн Південно-Східної Азії є Індонезія, зовнішньоторговельний оборот з якою минулого року перевищив один мільярд доларів. На завершальному етапі узгодження перебувають міжвідомчі домовленості про фітосанітарні вимоги для експорту зерна пшениці з України в Республіку Індонезія, що має значно збільшити постачання українського зерна на ринок країни", - наголосив він.

Також, за словами Єніна, є хороші перспективи співпраці з Малайзією в космічній, авіабудівній галузях відповідно до підписаного в червні 2019 року меморандуму про співпрацю між державним підприємством "Південмаш" і Малайзійським аерокосмічним консорціумом TIJAN-GALAXY. Зокрема, українське підприємство візьме участь у розробці й експлуатації ракетно-космічної системи з авіаційним типом старту з території Малайзії для орбітальних запусків мікро- і наносупутників різного призначення.


Повний текст інтерв'ю з Єніним буде розміщено на сайті агентства "Інтерфакс-Україна"

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ICU погіршив прогноз зростання ВВП України у 2024 р. до 4,1% за покращення прогнозу інфляції до 6,4%

Фінансовий та операційний директори Ощадбанку перейшли в правління Сенс Банку

Зростання ВВП України за 3 міс.-2024 прискорилося приблизно до 4,5% - оцінка Мінекономіки

Кабмін продовжив чинний тариф на е/е для населення до 31 травня 2024 р.

Прем'єр: Пільгову ціну на газ продовжено до кінця літа, на світло - до кінця весни

НКЦПФР попередила ринок про ризик втрати ліцензій біржами ПФТС і УБ і запропонувала розглянути опцію створення нової біржі

НБУ відмовився в базовому сценарії від допущень щодо тривалості війни та повернув альтернативний сценарій

Майже три чверті роботодавців відчувають дефіцит кадрів і мають намір підвищити зарплату у 2024 р. - опитування ЄБА

Заступниця голови ОП Мудра: Конфісковані активи РФ необхідно спрямувати на відновлення і захист енергетики

Порт "Чорноморськ" відновив відвантаження агропродукції на експорт

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА