Інтерфакс-Україна
18:46 27.05.2019

Передумов для дефолту немає - банкіри

3 хв читати
Передумов для дефолту немає - банкіри

 Передумов для дефолту за суверенними зобов'язаннями України немає, вважають експерти, опитані агентством "Інтерфакс-Україна".

"Якщо не враховувати незначні коливання прибутковості єврооблігацій України, ринок практично не відреагував на цю заяву, що означає, що ринок оцінює ймовірність повторного дефолту як низьку", - сказав начальник відділу з роботи з інвесторами банку "Кредит Дніпро" Андрій Приходько.

Аналогічної точки зору дотримується і головний економіст Альфа-Банку Україна Олексій Блінов: "Жодних підстав для дефолту за суверенними зобов'язаннями сьогодні немає. Україна щойно успішно пройшла пік виплат за зовнішнім боргом у травні й фінансово готова до чергового піку платежів у вересні", - сказав він.

Блінов додав, що з початку 2019 року уряд і НБУ виплатили $5,6 млрд за валютними боргами без будь-яких ускладнень, рівень достатності золотовалютних резервів перевищує три місяці імпорту товарів і послуг, а чисті золотовалютні резерви перевищують $9 млрд. "Це повністю покриває всі боргові платежі на рік уперед. Для порівняння, на початку 2015 року (напередодні реструктуризації зовнішнього боргу) чисті золотовалютні резерви були нульовими", - додав він.

Блінов нагадав, що завдяки борговим операціям Мінфіну, здійсненим у 2016-2018 роках, довгостроковий графік виплат за суверенним боргом рівномірний, він не лише уникає непідйомних пікових навантажень, але і пропонує "вікна" для розміщення нових випусків єврооблігацій. "При цьому Україна зараз перебуває в програмі Міжнародного валютного фонду (МВФ), що пропонує рефінансування зовнішніх боргів за низькою ціною нових запозичень. Ось вже багато років основна проблема "боргового рівняння" полягає не в борговому навантаженні, а в незадовільному залученні коштів, пропонованих МВФ та іншими міжнародними фінансовими організаціями", - сказав він.

Як зазначив Блінов, просування за програмою з МВФ дасть можливість Україні знижувати середньозважену вартість запозичень, а також покращувати умови доступу держави та ринкових суб'єктів до ринків капіталу. Відповідно, пріоритетом державної фінансово-економічної політики має бути активізація діалогу з МВФ у рамках поточної програми stand-by, а також відкриття переговорів про нову програму фінансування.

"В умовах макрофінансової стабільності й достатності ресурсів для погашення та обслуговування суверенних зобов'язань в іноземній валюті розмови на тему "контрольованого дефолту" мають чисто теоретичний характер і на практиці не мають нічого спільного ні з полегшенням боргового навантаження для країни, ні із забезпеченням сталого економічного розвитку", - резюмував Блінов.

Старший аналітик Райффайзен Банку Аваль Михайло Ребрик, у свою чергу, зазначив, що потенційні наслідки дефолту будуть руйнівними в усіх аспектах: економічному, політичному, соціальному.

"Дефолт призведе до припинення співпраці з МВФ, а як наслідок - з іншими фінансовими донорами. Вихід держави, державних і приватних компаній на ринок фінансових запозичень буде практично неможливий через дорожнечу ресурсу. Розпочнеться відтік капіталу, який внаслідок "тонкості" ринку створить суттєвий девальваційний тиск на міжбанківському ринку та подальший ажіотаж у готівковому сегменті. Це відіб'ється на зростанні цін, зниженні показників економічної активності, спровокує зростання безробіття і посилення трудової еміграції", - сказав Ребрик.

При цьому він зазначив, що співпраця з МВФ, окрім того, є одним із каталізаторів структурних реформ в Україні, необхідних для прискорення економічного розвитку та зростання добробуту громадян.

Також дефолт, імовірно, негативно позначиться на міжнародній політичній, дипломатичній підтримці України, яка є критично важливою у сформованих геополітичних умовах, сказав він.

Засновник і партнер ІГ "Універ" Тарас Козак вважає, що Коломойський знову заговорив про дефолт тому, що в разі дефолту неминуче станеться розрив угоди України з МВФ і Коломойському буде легше повернути контроль над ПриватБанком або стягнути з держави значну суму відшкодування.

"У разі відмови України від сплати боргів неминучий розрив угоди з МВФ. Саме з подачі МВФ був націоналізований ПриватБанк. Без нагляду з боку фонду Коломойському буде легше повернути контроль над ПриватБанком. Або стягнути з держави крупну суму за нібито причинені збитки", - написав він у Facebook.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна отримала $50 млн від Світового банку за проєктом у сфері охорони здоров’я THRIVE

Наступного тижня Україна завершить сезон відбору газу та зосередиться на підготовці до зими – ексміністерка енергетики

НБУ заперечив політичний тиск у справі перевірки банку Порошенка

IWG plc готує відкриття другого Spaces у Києві у 2026 році

Мінсільгосп США підвищив на 3,2% прогноз експорту Україною пшениці в 2024/25 МР

CRH може втратити в Україні активи на EUR100 млн через скасування судом дозволу АМКУ на покупку компаній "Дікергофф"

Виторг від реалізації підакцизних товарів у березні 2025р виріс - ДПС

Комісія першого конкурсу на нову генеруючу потужність відхилила пропозицію "Укрнафти" та ще двох учасників

Rozetka передать весь прибуток за продаж товарів "Біосфери" на відбудову зруйнованих складів

БЕБ може створити бібліотеку зразків тютюнової продукції для боротьби з контрафактом

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА