Лише 16,9% українців підтримують ініціативу влади забрати "військовий" ПДФО у громад - дослідження
Лише 16,9% українців вважають правильною ініціативу влади забрати "військовий" ПДФО у громад заради запобігання нецільовим витратам. Такі дані були отримані компанією "Active group" в результаті соціологічного дослідження, проведеного у вересні цього року.
Відповідаючи на питання, як можна запобігти витратам, які не є нагально необхідними під час війни, лише 16,9% респондентів обрали відповідь "Забрати гроші у міських влад шляхом перерозподілу деяких податків".
Українські блогери підрахували, що за такої підтримки за урядовий законопроєкт 10047, який передбачає вилучення "військового" ПДФО у громад, проголосують лише 76 народних депутатів з 403.
Переважна більшість українців вважають, що більш ефективними методами є підвищення прозорості розподілу коштів та громадський контроль.
Так, 65% респондентів обрали відповідь "Посилити громадський контроль за розподілом коштів", 61,5% - "Зробити розподіл коштів більш прозорим", 55,2% - "Частіше залучати громадян до прийняття рішень щодо розподілу коштів", а 40% - посилити контроль з боку правоохоронців за витрачанням коштів.
Як зазначають в "Active group", Кабмін у проєкті державного бюджету на 2024 рік планує забрати у громад податок з доходів військовослужбовців.
"Цей податок є важливим джерелом наповнення місцевих бюджетів. Місцеві органи влади виступили категорично проти цієї ініціативи. Асоціація міст України наголосила, що кошти на оборону, які надають органи місцевого самоврядування військовим підрозділам, є доповненням до централізованого забезпечення, яке виконується за кошти державного бюджету. Для уникнення неналежного використання коштів АМУ запропонувала сформувати цільові захищені статті видатків місцевих бюджетів, сформовані із 70% "військового" ПДФО, так званий бюджет безпеки й оборони, і заморозити реверсні вилучення", - повідомили в "Active group".
Раніше Асоціація міст України, яку очолює мер Києва Віталій Кличко, направила звернення до Президента України, Кабінету міністрів та Верховної Ради щодо збереження в державному бюджеті на наступний рік "військового" ПДФО у місцевих бюджетах. Вилучення у громад цих коштів зруйнує систему оборони країни, наголошується у зверненнях.