12:02 21.01.2022

Як не помилитись при виборі бензопили: чек-ліст від Motozilla

3 хв читати

Власнику приватного будинку або дачі потрібен набір бензоінструментів, до яких входить бензопила. Зробити дрібний ремонт приміщень та споруд, обрізати сучки на деревах буває не лише важко, але й неможливо без цієї помічниці – кажуть у компанії Motozilla.

Які критерії врахувати при виборі інструменту:

  • потужність пили;
  • довжина робочої частини – шини;
  • конструкція ланцюга;
  • забезпечення безпеки;
  • фірма-виробник та ціна.

Бензопили, що випускаються, поділяються на побутові, напівпрофесійні (фермерські) і професійні. Їхня потужність варіюється від 2 до 6 кВт.

Побутові

Для епізодичних робіт на присадибній ділянці достатньо інструменту з невеликою потужністю. Робочий ресурс становить 500 мотогодин. Оптимальний час роботи не більше 1 години на день. При невеликій вазі та низькому рівні вібрації бензопила аматорського класу дозволить напиляти дров, обрізати дерева, зробити невеликий ремонт у будинку чи підсобних приміщеннях. Запчастини для бензопили такого класу коштують дешево, на обслуговування витрачати багато не доведеться, а дозволити собі такий аксесуар зможе майже будь-який господар.

Фермерські

При потужності 2-3 кВт у виріб закладено вдвічі більший ресурс, ніж у побутових бензопил. Вага до 6 кг. Інструмент такого рівня знадобиться, якщо планується будівництво або серйозний ремонт.

Професійні

Характеризуються високою потужністю, великою вагою, можливістю багатогодинної щоденної роботи. Призначені для заготівлі риштування.

Пильна гарнітура

Шини та ланцюги з різними характеристиками призначені для певних робочих навантажень.

Шина

Вузька шина використовується на побутовому варіанті інструменту та комплектується низькопрофільним ланцюгом. З короткою шиною пилка працює швидше, довга дозволяє розпилювати стовбури великого діаметру.

Правильний вибір довжини впливає на якість роботи, запобігає надмірній витраті бензину, передчасному зносу бензопили. Не можна перевищувати параметр, вказаний в інструкції з інструменту. Для зменшення ваги професійних пилок випускаються полегшені шини. Вони між двома сталевими пластинами знаходиться вставка з поліаміду.

Ланцюг

Пильні ланцюги у всіх виробників мають три позначення кроку (у дюймах): 0,325, 3/8 та 0,404. Оптимальний розмір кроку для побутових пилок з низькопрофільним ланцюгом 0,325. Забезпечує низьку вібрацію, розрахована на короткочасну роботу.

Ланцюги з кроком 3/8 та 0,404 призначені для тривалої роботи професійними бензопилами.

Безпека роботи

Для захисту працюючого від «зворотного удару» бензопили обладнані щитком або важелем-гальмом. Моделі шведського виробництва подібних пристроїв не мають.

Ціновий коридор та фірми-виробники

Ціни на бензопили в залежності від марки та цільового призначення варіюються від 1 500 до 15 000 грн. Великі європейські виробники пропонують оригінальну якісну продукцію за відповідною ціною.

Більш бюджетні пилки відомих брендів, вироблені в Китаї, але їх якість дещо нижча, відповідно купуючи запчастини на китайські бензопили, ви суттєво заощаджуєте на обслуговуванні. Правильний вибір інструменту – гарантія його ефективної та довготривалої роботи, економія коштів, сил та часу власника.

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА