Інтерфакс-Україна
19:24 05.02.2021

Медіасфера України потребує терапії - політолог

2 хв читати

Київ. 5 лютого. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - У медіасфері України відсутні серйозні "юридичні критерії використання наративів", що може створити ґрунт для спекуляцій і використання "антиукраїнського контенту", вважає директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов.

"Повертаються наративи, які останнім часом лунали в медіа дещо приглушено, а іноді й зовсім не звучали. Такі поняття як "проросійський контент", "ворожий контент" - ці визначення дуже рухливі, причому, відсутні серйозні критерії їх чіткості", - зазначив Карасьов на прес-конференції на тему "Лютий початок політичного лютого в Україні та світі" у прес-центрі агентства "Інтерфакс-Україна" в п'ятницю.

Появу таких наративів політолог пов'язав "із поступовим поверненням і посиленням американського впливу в Україні після приходу Джо Байдена до влади".

За словами Карасьова, "потрібно чітко розуміти, що таке "проросійський контент", що таке "антиукраїнський контент" або, наприклад, "ворожий контент", інакше це може створювати умови для суб'єктивізму і спекуляцій".

На думку політолога, медійне поле України потребує більш вивіреної та об'єктивної інформації, в рамках якої має здійснюватися діяльність будь-якого телеканалу.

"Сподіваюся, що закон "Про медіа", який наразі слухається у Верховній Раді, й, очевидно, буде винесений на голосування, ці речі зніме. Інакше все це стає інструментом політичної боротьби", - підсумував директор Інституту глобальних стратегій.

Що стосується ситуації з блокуванням діяльності телеканалів 112, NewsOne і ZIK, пов'язаних з одним із лідерів партії ОПЗЖ Віктором Медведчуком, то, як зазначає експерт корпорації стратегічного консалтингу "Гардарика" Костянтин Матвієнко, "керівництво телеканалів мало було б знайти спільну мову з владою".

"Платформою такої спільної мови може стати декларація прозорої і відкритої редакційної політики телеканалів. У нас багато й інших телеканалів, які не декларують своїх редакційних політик. Потрібно шукати спільну мову, потрібно шукати вихід із ситуації", - резюмував експерт.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Знизилася частка переконаних, що попри перешкоди, Україна має бути незалежною - опитування

Близько половини українців сприймають США як стратегічного партнера - опитування

Близько чверті українців проголосували б за Зеленського, якби вибори були проведені найближчим часом - опитування

Понад 70% українців вважають, що Україні потрібен мир, але не будь-якою ціною - опитування

Відсоток людей, які вважають, що Україна стала єдиним цілим, протидіючи російській агресії, з кожним роком зменшується - опитування

НАБУ не виправдало очікувань суспільства щодо боротьби з топкорупцією - експерти

"Укрводоканалекологія" наполягає на затвердженні можливості бронювання до 75% працівників водоканалів

В Україні запрацював єдиний RnD-хаб у сфері протимінної діяльності

Політологи припускають, що Трамп не розмовлятиме з Путіним 18 березня

Українська діабетична федерація запускає YouTube-канал та Школу діабету для журналістів та блогерів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА