20:54 12.11.2019

Можливості та потреби бізнесу для вирішення екологічних проблем в Україні обговорили екологи, бізнесмени і представники влади

2 хв читати

Київ. 12 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Вплив проблем, що виникли у зв'язку зі зміною клімату та забрудненням навколишнього середовища, на умови ведення бізнесу в Україні, а також шляхи та методи їх вирішення обговорили на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" представники влади, бізнесу, бізнесмени та екологи.

Учасники обговорення – заступник глави Мінекоенерго Олексій Рябчин, директор агентства Bohush Communications Денис Богуш, співзасновник і керівний партнер UDP Renewables Сергій Євтушенко, голова оргкомітету КМЕФ Юрій Пивоваров та керівник соціологічного центру SOCIS Олександр Стегній – погодилися з важливістю залучення бізнесу до поліпшення екологічної обстановки та підвищення обізнаності українців у цій сфері.

У контексті практичного залучення бізнесу до покращення екології в Україні його представники наголосили на необхідності створення владою країни сприятливих умов для ведення бізнесу відповідної спрямованості.

"Утилізація відходів в Україні - нецікавий бізнес-сектор для інвестицій. Економічна доцільність з'явиться тоді, коли громадяни почнуть оплачувати послугу утилізації", - сказав Євтушенко.

Він також перерахував необхідні для успішного запуску та роботи відповідних бізнес-проектів умови, які в змозі забезпечити український уряд.

"Прохання до уряду - створити попит на послуги бізнесменів, а також системи, де правила гри будуть незмінні багато років, адже інфраструктурні інвестиції окупаються дуже довго. Окрім цього, доступ до фінансування має бути довгостроковим і, бажано, на основі проектного фінансування", - додав Євтушенко.

На прес-конференції також було оприлюднено результати проведеного SOCIS соціологічного дослідження, яке показує динаміку громадської думки в питаннях екології.

Так, 58% опитаних українців вважають, що проблема забруднення навколишнього середовища нині є найважливішою, 73% готові діяти, щоб поліпшити ситуацію. Водночас 37% заявили, що не готові використовувати свої особисті кошти для досягнення цієї мети.

"Бідність - головний ворог екології. Бідних людей насамперед хвилюють проблеми виживання і харчування. Проте рівень обізнаності в екологічній тематиці в Україні досить високий, щоб рухатися далі і починати роботу", - висловив переконання Стегній.

Підсумовуючи обговорення, голова оргкомітету КМЕФ Пивоваров сказав: "Ми - єдине покоління, яке відповідальне за майбутнє. Ще 30 років тому ця проблема не стояла так гостро, а через 30 наступних років може бути пізно".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Рух "Маніфест 42" звернувся до президента з пропозиціями щодо запобігання тиску правоохоронців на бізнес

Чисельність вовків в Україні різко зменшилася до 2 тисяч, необхідні законодавчі зміни для збереження популяції

Обстріли росіянами ХФТІ у 2022 р. мали на меті завдання шкоди атомному об'єкту, їх і кваліфіковано як екоцид

Новий керуючий заарештованими активами замість "ЖК "Воздвиженка" буде обраний до 12 червня - голова АРМА

Німецька MC-Bauchemie має намір інвестувати EUR 1,5 млн у розширення виробництва сухих будівельних сумішей

Понад 85% українців виступають за визнання нелегітимності правління Путіна й розрив усіх відносин із РФ, крім гуманітарних, - соцопитування

Українці найкраще ставляться до Канади, Латвії та Великої Британії, ставлення до Польщі та США суттєво погіршилося - соцопитування

Відправлення в Україну підрозділів країн-союзниць підтримують 3/4 українців - соцопитування

Із зовнішніх процесів на Україну найгірше впливають проблеми у відносинах із Польщею, ситуація у США та політика уряду Угорщини - соцопитування

ТОВ "ЖК "Воздвиженка" попросило владу втрутитися в ситуацію з АРМА щодо заміни управителя заарештованими активами

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА