Корпорація "Еталон" очікує підписання договору на постачання 35 тролейбусів Чернівцям за кошти ЄІБ
Корпорація "Еталон", як переможець тендеру на поставку тролейбусів Чернівцям, очікує на підписання договору із замовником на поставку 35 тролейбусів виробництва Чернігівського автозаводу.
"Зараз ми, скажімо так, в очікуванні підписання контракту з Чернівцями. Там 34-35 тролейбусів. Тендер відбувався ще рік тому, і за цей час ціна тролейбуса зросла майже на 20% - офіційно, за всіма показниками. Тому ми просимо переглянути деякі параметри, і тоді зможемо виконати цю поставку в межах проєкту з ЄІБ", - повідомив президент корпорації Володимир Бутко на пресконференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в четвер.
Як повідомлялося, спочатку Чернівці планували придбати 50 тролейбусів за кошти ЄІБ, і оголосили відповідний тендер, проте на початку поточного року, за повідомленнями ЗМІ, мер міста повідомив, що у зв'язку з тим, що зросли ціни на тролейбуси, кількість тролейбусів, які будуть закуповуватися, зменшиться.
Бутко також повідомив, що наступного року почнуться поставки 42 тролейбусів Хмельницькому (34 звичайних і 8 з автономним ходом) після перемоги об'єднання ТОВ "Чернігівський автозавод" і ТОВ "Політехносервіс" у відповідному тендері з фінансуванням ЄБРР.
"Ми отримали аванс, закупили майже 100% комплектації за винятком деяких компонентів і працюємо. Але це вже заділ на наступний рік", - зазначив Бутко.
Як повідомлялося, у квітні 2023 року ЄБРР повідомив про виділення EUR10,6 млн кредиту хмельницькому КП "Електротранс" для закупівлі тролейбусів, обладнання для ТО та діагностики. Зазначалося, що позика ЄБРР є частиною фінансового пакета, що включає також інвестиційні гранти від ЄС і США на загальну суму EUR4,45 млн.
Водночас директор Торгового дому "Еталон-Авто" Вадим Шкарупін наголосив, що за кошти європейських фінансових інституцій відбулися закупівлі 274 тролейбусів - вісім міст оголосили закупівлі, і в п'яти вже відомі постачальники, і це українські виробники.
"Ще у двох містах ми сподіваємося будуть українські постачальники, але одне місто - і це Київ - закуповує 73 турецькі тролейбуси. Тобто раніше ми говорили про засилля білоруської техніки, але білоруси пішли, і прийшла Туреччина. Наприклад, Миколаїв закуповує 26 турецьких автобусів - це той тендер, де ми пропонували за ту саму суму 55 автобусів", - зазначив Шкарупін.
Бутко також розповів про тендер на постачання тролейбусів Дніпру за кошти ЄБРР, де найкращу цінову пропозицію має компанія "Літан", яка раніше випускала автобуси на базі білоруського МАЗ.
"Наша пропозиція вища за ціною, але ми бачимо, що "Літан" пропонує тролейбус МТ-203, такі кузови завозилися з Мінського автозаводу, який сьогодні під санкціями і з ним не можна працювати. І ми сьогодні ще не знаємо, як до цього поставиться європейський банк, який фінансує проєкт і що буде далі. Можливо, це якась помилка, і ми чекаємо пояснення від тих, хто проводить цей тендер у Дніпрі", - сказав Бутко.
Корпорація "Еталон" охоплює 12 підприємств, зокрема Чернігівський автозавод (ЧАЗ), що випускає автобуси різних класів, і тролейбуси. Основні напрями - виробництво автотранспортних засобів, машинобудування, складська логістика.