Мережа лабораторій "Ескулаб" має намір відновити роботу в Києві та області після спроби рейдерського захоплення
Мережа лабораторій "Ескулаб" планує найближчими днями відновити роботу в Києві та Київській області після спроб рейдерського захоплення, до кінця року розширити мережу в регіоні до понад 100 пунктів забору.
"Зараз у нас (у Києві та області - ІФ-У) 32 пункти забору, ми плануємо до кінця року відкрити ще 70. Ми обов'язково повернемося в роботу наступного тижня, найближчим часом ми стабілізуємо ситуацію і почнемо проводити забір біоматеріалу наших пацієнтів", - сказала операційна директорка мережі Світлана Зінченко на пресконференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в понеділок.
Своєю чергою, керівник юридичного департаменту "Ескулаб" Андрій Зборівський повідомив, що під час спроб незаконного заволодіння компанією з боку її співзасновників Станіслава Луговського та Дениса Мельника "у пунктах забору біоматеріалу відбувається масове й систематичне порушення касової дисципліни та ухилення від податків".
"Ми звернулися до податкових органів, за нашими зверненнями проводилися перевірки, за два дні таких перевірок було встановлено три порушення касової дисципліни. Факти правопорушень фіксуються і передаються до правоохоронних органів. Винні нестимуть відповідальність, зокрема кримінальну", - сказав він.
Він також повідомив, що діяльність компанії "Ескулаб" блокується компанією "МЗ Груп", яка надавала "Ескулабу" послуги у сфері ІТ."МЗ Груп" заблокувала акаунти всіх співробітників компанії "Ескулаб-Центр". Унаслідок таких дій стало неможливо виконувати лабораторні дослідження біоматеріалу, який було відібрано у тисяч пацієнтів", - сказав він.
Зборівський зазначив, що "є факти блокування біоматеріалу у львівській та київській лабораторії мережі", а керівники київської та львівської лабораторії приховували біоматеріал пацієнтів.
"Ці незаконні дії спричинили загрозу здоров'ю та життю пацієнтів, оскільки багато пацієнтів вимагали невідкладної видачі результатів. Зокрема, під час перебування в лікарнях. За даними фактами були відповідні звернення до правоохоронних органів і були відкриті кримінальні провадження", - сказав він.
"Керівництво лабораторії "Ескулаб" у Київському регіоні виконує всі необхідні дії для усунення негативних наслідків таких протиправних дій, відновлення діяльності компанії та виконання лабораторних досліджень", - сказав він.
Зборівський наголосив, що "лабораторія вживає всіх можливих дій, щоб винні понесли встановлену законом відповідальність".
Своєю чергою, керівниця відділу бізнес-аналітики лабораторії "Ескулаб" Юліана Дутко уточнила, що з 19 до 25 липня в роботу інформаційної системи лабораторії проводилися втручання, які блокували її, "насамперед блокували акаунти директора Сергія Дядюшка, операційної директорки Світлани Зінченко, співробітників пунктів збору і працівників офісу".
Крім того, за словами Дутко, "партнери дійшли до апогею своєї аморальності і вручну видаляли зареєстровані замовлення".
"У нас є підтвердження, що всі ці дії були здійснені співробітниками "МЗ Груп" Ігоря Малиновського", - сказала вона.
Дутко також повідомила, що співробітники пунктів збору отримали розпорядження від Станіслава Луговського не проводити через систему оплату за аналізи, уникаючи, таким чином, оподаткування. Водночас для здійснення цієї маніпуляції використовувалося резервне сховище даних.
"Зокрема, ми зафіксували в одному з пунктів, що сумарна оплата за аналізи склала понад 10 тис. грн, тоді як податки було заплачено з 210 грн", - сказала вона.
Зі свого боку директор "Ескулаб Центр" Сергій Дядюшко зазначив, що дії рейдерів "завдали лабораторії величезної репутаційної шкоди, оцінити яку складно".
"Йдеться не лише про корпоративний конфлікт. Йдеться про те, що в цей конфлікт були залучені пацієнти, а це ставить під загрозу їхнє життя і здоров'я. Пацієнти відтерміновують операції та візити до лікарів через штучно створену ситуацію, в цей час Луговський і Мельник виводять з "Ескулаб" у Львові мільйони гривень", - наголосив Дядюшко.
Як повідомлялося, наприкінці липня мережа лабораторій "Ескулаб" призупинила діяльність у Києві через конфлікт, що виник між власником мережі Сергієм Дядюшком та її співзасновниками - Станіславом Луговським і Денисом Мельником. Адміністратором програмного забезпечення лабораторії виступав двоюрідний брат Луговського Ігор Малиновський.
Конфлікт між співзасновниками мережі "Ескулаб" виник 2023 року, коли Луговський і Мельник спробували переоформити на себе частку Дядюшка і вивести його зі складу учасників мережі.
Медична лабораторія "Ескулаб" входить до трійки найбільших приватних лабораторій України, законтрактована Національною службою здоров'я України (НСЗУ). До складу мережі входять п'ять лабораторних центрів і 180 пунктів забору аналізів у західних регіонах України та Києві.
У 2023 році "Ескулаб" заплатив 33,8 млн грн податків, зокрема ЄСВ - 14,97 млн грн, військовий збір - 1,33 млн грн, ПДФО - 14,034 млн грн. Входить до десятки найбільших платників податків Львівської області.
Співзасновниками ПП "ПСМЛ "Ескулаб" виступають Дядюшко, якому належить 43% компанії, Луговський (43%) і Мельник (14%). Співзасновниками ТОВ "Ескулаб центр" виступають Дядюшко, Луговський і Мельник, кожному з яких належить по 20% компанії, а також Руслана Солтані, якій належить 40%.