19:26 16.01.2019

Комітет з питань духовності рекомендував ВР ухвалити оновлений законопроект про зміну підпорядкованості релігійних громад

3 хв читати
Комітет з питань духовності рекомендував ВР ухвалити оновлений законопроект про зміну підпорядкованості релігійних громад

Оновлена редакція законопроекту (№4128) про зміну релігійними громадами підпорядкованості, яку парламентський комітет з питань культури та духовності затвердив на своєму засіданні в середу, передбачає, що громада може ухвалити таке рішення 2/3 учасників повноважних зборів громади, заявив народний депутат із фракції "Народний фронт", голова профільного підкомітету Віктор Єленський.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", члени комітету затвердили доопрацьовану редакцію законопроекту й рекомендували Верховній Раді підтримати його за основу та в цілому.

В.Єленський виклав на засіданні комітету зміст нової версії законопроекту, підготовленої робочою групою.

"Пропоную вашому розгляду редакцію статті 8, яка передбачає, що рішення про зміну підпорядкованості релігійною громадою ухвалюється на загальних зборах релігійної громади", - сказав він на засіданні комітету в середу.

Щодо того, як визначатиметься членство парафіян у певній громаді, нардеп зазначив, що в основу законопроекту лягло рішення Європейського суду з прав людини у справі "Свято-Михайлівська парафія проти України".

За його словами, в доопрацьованому законопроекті пропонується закріпити, що релігійна громада сама вирішуватиме, як вона може приймати до своїх лав членів і виключати їх.

"Цей законопроект передбачає, що рішення про зміну підпорядкованості або про відповідні зміни та доповнення до статуту ухвалюють загальні збори релігійної громади. Рішення ... приймається щонайменше 2/3 (голосів - ІФ)", - роз'яснив В.Єленський.

"Ці 2/3 вираховуються від необхідного для визнання повноважними загальних зборів релігійної громади", - додав він.

Нардеп пояснив, що статути деяких релігійних громад визначають, що загальні збори є повноважними, коли присутні щонайменше 2/3 прихожан, у деяких випадках - це понад половина вірян, а також бувають інші підходи.

"Ми відсилаємо до статуту тієї чи іншої релігійної організації", - сказав В.Єленський.

"Хочу нагадати, що ми не можемо конкретніше прописувати механізми переходу, скликання зборів, голосування на зборах. Тому що Європейський суд із прав людини у своїх рішеннях зобов'язує державу поважати автономність релігійної громади, зобов'язує, точніше, закликає релігійні об'єднання також поважати автономність релігійних громад", - резюмував В.Єленський.

Він також зазначив, що рішення про зміну підпорядкованості та внесення відповідних змін до статуту має бути засвідчене підписами тих членів громади, які його підтримали.

"Оскільки ми маємо поважати права меншості, я пропоную таку норму: частина громади, яка не згодна зі зміною підпорядкованості, має право створити нову громаду й укласти договір про порядок користування культовою спорудою", - повідомив В.Єленський.

Голова фракції "Опозиційний блок" Вадим Новинський, який є членом комітету з питань культури та духовності, виступив проти затвердження законопроекту на нинішньому засіданні. Він запропонував розглянути його через два тижні, щоб був час на ознайомлення з документом. В.Новинський наголосив, що отримав нову редакцію законопроекту за дві години до голосування в комітеті.

"Ви даєте причину для погіршення (ситуації в суспільстві - ІФ) і великого напруження, громадянського протистояння", - сказав голова фракції.

Законопроект (№4128) про внесення змін до закону "Про свободу слова та релігійні організації" зареєструвала в лютому 2016 року група народних депутатів.

Згідно з початковою редакцією документа, зміна підпорядкованості релігійної громади має відбуватися шляхом реєстрації нової редакції її статуту або змін до чинного, підтримати його має проста більшість присутніх на зборах громадян, які належать до цієї громаді.

У попередній версії законопроекту зазначено, що приналежність людини до певної релігійної громади визначається її самоідентифікацією з цією релігійною організацією і має підтверджуватися її участю в релігійному житті громади.

Наразі текст нової редакції документа на сайті Верховної Ради не розміщено.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Байден заявив про бажання брати участь у передвиборчих дебатах із Трампом

До Дня Києва 42 тисячі киян, постраждалих внаслідок катастрофи на ЧАЕС, отримають матеріальну допомогу - Кличко

Пропозиція США щодо використання відсотків від заморожених активів РФ для України набирає обертів у G7

Столтенберг: ще не пізно для перемоги України, але союзникам необхідно прискоритися

Закриють 60 км фронту: Порошенко передав у війська ще три системи РЕБ "Ай-Петрі"

Кулеба закликав союзників активізувати виробництво зброї та "перейти від співчуття до запобігання загибелі людей"

Світова більшість має бути на Саміті миру - Зеленський

НАДС ініційовано навчальну програму "Комунікація та взаємодія з ветеранами/ветеранками на державній службі" для публічних службовців

Завдяки підтримці столичної громади 101 бригада знищила російської техніки майже на 35 мільйонів доларів

Зеленський подякував прем'єр-міністру Великої Британії за виділення найбільшого пакета оборонної підтримки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА