14:20 02.09.2014

Глава МЗС України вдячний генсеку Ради Європи за допомогу у питанні звільнення українців, затриманих у Росії

2 хв читати
Глава МЗС України вдячний генсеку Ради Європи за допомогу у питанні звільнення українців, затриманих у Росії

Генеральний секретар Ради Європи Торбйорн Ягланд сприяє якнайшвидшому звільненню українців, затриманих у Росії, повідомив міністр закордонних справ Павло Клімкін.

"Для мене дуже важливо, що пан Ягланд підтримує та активно працює над звільненням політв'язнів, яких зараз утримують у Росії", - повідомив П.Клімкін після переговорів з Т.Ягландом у вівторок у Києві.

Він уточнив, що йдеться про українську льотчицю Надію Савченко, режисера Олега Сенцова та інших осіб.

"Ми разом ніколи не зупинимося, доки не звільнимо політв'язнів, та допомога Ради Європи у цьому контексті є абсолютно критичною", - сказав П.Клімкін.

Він також поінформував, що на зустрічі обговорювалося питання підготовки нового плану співробітництва на 2015-2017 рр .. між Україною та Радою Європи.

"Над ним ми зараз працюємо, і він має привести нас до якісного поліпшення нашої взаємодії і реформ, що здійснюватимуться в Україні. Таким чином, Рада Європи і Україна разом працюють над своєрідною історією успіху", - наголосив П.Клімкін.

У свою чергу, генсек Ради Європи зазначив, що український народ і українська держава "зіткнулися з відкритою військовою агресією на території України".

"Цей конфлікт, ця ситуація є ситуацією нинішнього дня, цей конфлікт міг би відбутися в минулому, але не зараз", - наголосив Т.Ягланд.

За його словами, очевидним є факт порушення територіальної цілісності України і порушення принципу верховенства права.

"Очевидним є чітке порушення територіальної цілісності України, а також верховенства права на території країни-члена Ради Європи. У статуті організації чітко прописано, що країни зобов'язані мирним шляхом вирішувати всі конфлікти на території країн-членів організації", - наголосив Т.Ягланд.

Він також відзначив важливість досягнення деескалації ситуації мирним шляхом та вирішення гуманітарних проблем не лише в східних регіонах, але і щодо осіб, які вимушено виїхали з цих регіонів.

"Я далі поїду до Москви і там буду говорити про зобов'язання, які взяли на себе країни-члени Ради Європи, про статутні зобов'язання та про зобов'язання перед дотриманням прав людини", - повідомив генсек Ради Європи.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ландсбергіс: Україна має бути готовою розробити з Європою власну угоду щодо миру, і бути готовими відкинути угоду Трампа, якщо та буде погана

УВКБ ООН за зиму допомогло більш ніж 250 тис. українців - Верещук

Велика Британія планує на 2 березня зустріч європейських лідерів для обговорення України та оборони - ЗМІ

Президент Польщі заявив про готовність прийняти американський військовий контингент із Німеччини

Єврокомісія спростовує інформацію про нібито запропоновану Україні угоду щодо критичних мінералів

Рада не підтримала пропозицію викликати Свириденко для пояснення ситуації з угодою щодо рідкісноземельних металів

Мережко: важливо, що резолюція РБ ООН не містить проросійських наративів

Кошта проведе відеоконференцію з лідерами ЄС, щоб напередодні спецсаміту заслухати Макрона про його зустріч із Трампом

Вучич назвав голосування щодо української резолюції в ГА ООН помилковим, варто було утриматися

Експрем'єр Великої Британії Джонсон бачить позитивні моменти у потенційній американо-українській угоді щодо рідкісноземельних металів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА