Інтерфакс-Україна
09:39 19.04.2013

Спостережна місія Європарламенту Кокса-Квасневського продемонструвала потенціал у досягненні результатів - резюме доповіді місії

3 хв читати

Спостережна місія Європейського парламенту в складі екс-президентів Пета Кокса та Александра Квасневського продемонструвала "потенціал у досягненні результатів, необхідних для подальших стратегічних рішень" у відносинах Києва та Брюсселя.

Такий висновок міститься в резюме доповіді про виконану роботу наглядової місії. "Ми вважаємо, що ця місія продемонструвала потенціал у досягненні результатів, необхідних для майбутніх стратегічних рішень у відносинах між Європейським Союзом та Україною. Ми визнаємо, що багато ще потрібно зробити, і як привілейований канал зв'язку місія може допомогти в досягненні подальшого прогресу", - йдеться в резюме доповіді, текст якої оприлюднено на веб-сайті Європейського парламенту. Доповідачі зазначають, що робота місії була "полегшена хорошою співпрацею з українською владою, необхідної для того, щоб відкривати лікарняні, тюремні й інституційні двері та для забезпечення доступу до великого обсягу відповідних документів".

"Місія прагнула зберегти свою повну незалежність і неупередженість на основі прозорої та відкритої взаємодії з усіма відповідними сторонами в Україні й не дозволяла будь-якій стороні використовувати її у своїх цілях", - стверджують П.Кокс і А.Квасневський.

Члени наглядової місії констатують, що колишній прем'єр-міністр Юлія Тимошенко "залишається під доглядом у лікарні, без відеоспостереження та під охороною лише жінок-охоронниць". "Вона не мала можливості взяти участь у судових слуханнях і не була відправлена назад до колонії", - описують вони ситуацію.

Щодо колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка зазначено, що його було помилувано 7 квітня 2013 року й негайно звільнено. Крім того, колишнього виконувача обов'язків міністра оборони Валерія Іващенка звільнили 14 серпня 2012 року, з нього знято заборону на пересування. "З грудня 2012 року місія приділила пильну увагу низці справ стосовно Григорія Немирі та адвоката Тимошенко Сергія Власенка", - звітують доповідачі.

Також наводиться статистика, згідно з якою П.Кокс і А.Квасневський здійснили 14 візитів в Україну, провели там 40 днів, брали участь у 13 судових засіданнях, вісім разів зустрічалися з президентом України Віктором Януковичем, 14 разів - із прем'єр-міністром Миколою Азаровим, двічі - з генеральним прокурором України, сім разів - з Ю.Тимошенко у лікарні в Харкові, чотири рази - з Ю.Луценком (два - в суді та два - у в'язниці), п’ять разів - з В.Іващенком, 17 разів - із представниками Ю.Тимошенко (адвокатом і сім'єю), 12 разів - із лідерами опозиції, десять разів - із представниками країн-членів ЄС в Україні, тричі - з колишніми президентами України (Леонідом Кравчуком, Леонідом Кучмою та Віктором Ющенком), п’ять разів - із представниками неурядових організацій.

Крім того, наглядова місія пробула 15 днів у Брюсселі та Страсбурзі, провівши шість зустрічей з європейськими комісарами (з комісаром Штефаном Фюле п’ять разів і один раз - із Карлом де Гухтом), п’ять зустрічей із представниками зовнішньої служби ЄС, дві зустрічі з представниками Ради Європи та Венеціанської комісії, десять зустрічей у Європейському парламенті.

Далі в доповіді міститься опис стану справ стосовно Ю.Тимошенко, Ю.Луценка, В.Іващенка, стан проведення законодавчих реформ.

Загалом дайждест містить дев’ять сторінок.

Першу доповідь було подано минулого року, але її так і не оприлюднили.

ОСТАННЄ

Мерц в парламенті пообіцяв продовжити військову підтримку України і зробити Бундесвер найсильнішою армією в Європі – ЗМІ

В Туреччині не чекають на Трампа в четвер, але не виключають, що він приїде, якщо те ж зробить Путін – ЗМІ

США виступають проти запрошення Зеленського на саміт НАТО в Гаазі – ЗМІ

КМІС: 71% українців негативно ставиться до проведення виборів під час тимчасового перемир’я з гарантіями

КМІС: Рівень довіри до Зеленського на першу половину травня становить 74%

Суд задовольнив клопотання Порошенка про витребування підстав для запровадження санкцій проти нього

Нові санкції США поти Росії можуть бути найжорсткішими за весь час – Келлог

Сибіга закликав Бразилію використати свій авторитетний голос у діалозі з Росією, щоб зустріч Зеленського та Путіна відбулася

Приліт Путіна на переговори до Туреччини відкриє шлях до інших елементів закінчення війни, включаючи зустріч груп – Зеленський

Трамп іще не визначився з відвідуванням Туреччини у зв'язку з переговорами України та РФ - ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА