Інтерфакс-Україна
13:39 08.02.2021

Суд залишив без руху позов екс-акціонера ПриватБанку Боголюбова щодо повернення йому 33,25% акцій

2 хв читати
Суд залишив без руху позов екс-акціонера ПриватБанку Боголюбова щодо повернення йому 33,25% акцій

Господарський суд міста Києва 8 лютого задовольнив клопотання ПриватБанку та залишив без руху позов екс-акціонера банку Геннадія Боголюбова щодо повернення йому 33,25% акцій фінустанови з огляду на відсутність у позовній заяві всіх необхідних реквізитів, повідомив юридичний радник ПриватБанку Андрій Пожидаєв.

"У рамках засідання було встановлено, що позивач подав позовну заяву з певними порушеннями, а саме не вказав усі необхідні реквізити (...) Суд ухвалив рішення залишити заяву без руху, надати позивачеві десять днів із сьогоднішнього дня на усунення цих недоліків", - повідомив він під час брифінгу в понеділок.

Юридичний радник додав, що в разі, якщо позивач не усуне недоліків протягом десяти днів, позовна заява залишиться без розгляду.

За словами Пожидаєва, банк має кілька аргументів, які повністю виключають повернення акцій Боголюбову, зокрема "банківський" закон №590-IX, який забороняє вимагати акції у держави. Окрім того, на момент подання позову минуло понад три роки з моменту націоналізації, і, відповідно, збіг термін позовної давності.

Як повідомлялося, Боголюбов 15 жовтня 2020 року подав три позови до Господарського суду Києва проти банку, зокрема про незаконність купівлі-продажу його частки акцій.

Відповідачами у зазначеній справі, предметом якої є визнання недійсним договору, є Кабінет Міністрів, ПриватБанк, Укргазбанк, Міністерство фінансів і Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО). Суддею призначено Тетяну Ващенко.

Як повідомлялося, уряд України 18 грудня 2016 року, пославшись на пропозицію НБУ та колишніх акціонерів ПриватБанку, найбільшими з яких на той момент були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію цієї найбільшої на українському ринку фінустанови і влив у його капітал понад 155 млрд грн.

Екс-власники банку вважають здійснену націоналізацію, внаслідок якої вони повністю втратили свої акції, незаконною, тоді як ПриватБанк і держава вимагають від них додаткового відшкодування збитків.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна незабаром отримає нові системи ППО Patriot - Рютте

Втрати ворога на Покровському напрямку становлять 200 військовослужбовців - Генштаб

З початку доби Сили оборони відбили 87 ворожих атак - Генштаб

Уряд втілює принцип "росія заплатить" та формує міжнародний компенсаційний механізм – Шмигаль

Київрада ухвалила рішення про безоплатне одноразове харчування для дітей захисників і захисниць, Героїв Небесної Сотні та учасників АТО/ООС у комунальних закладах освіти

Україна представить проєкт DAKH (ДАХ): Vernacular Hardcore на Міжнародній архітектурній бієнале у Венеції

Наразі невідомо, чи планує Трамп прийняти запрошення відвідати Україну

Рада спростила механізм списання військового майна

За ініціативою України 27 листопада проголошено Міжнародним днем залучення до науки заради сталого розвитку

США відмінили ще 139 грантів на суму $214 млн – Рубіо

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА