19:44 29.01.2019

Засновник Noosphere Ventures Поляков заявив про підтримку Порошенка і запросив його на запуск ракети Firefly Alpha у США у грудні-2019

3 хв читати
Засновник Noosphere Ventures Поляков заявив про підтримку Порошенка і запросив його на запуск ракети Firefly Alpha у США у грудні-2019

Власник американської компанії-розробника ракетно-космічної техніки Firefly Aerospace Inc., засновник венчурного фонду Noosphere Ventures, виходець із України Максим Поляков запросив президента України Петра Порошенка на запуск ракети-носія з космодрому Ванденберг (Vandenberg Air Force Base, Каліфорнія, США) в грудні 2019 року.

"Наша ракета летить у грудні. Я б дуже хотів бачити Вас президентом. Я запрошую Вас у грудні до Ванденберга", - сказав бізнесмен, виступаючи на форумі "Від Крут до Брюсселя. Ми йдемо своїм шляхом" у вівторок у Києві, де П. Порошенко заявив про свою участь президентських виборах 2019 року.

Firefly Aerospace (спочатку - Firefly Space Systems) - створена в 2014 році в Техасі приватна американська компанія, що здійснює розробку сімейства РН легкого класу нового покоління. Передусім, це киснево-газова, оснащена клиноповітряним ракетним двигуном РН Alpha для виведення до 400-500 кг вантажу на низьку навколоземну орбіту і до 225 кг - на сонячно-синхронну. Заявлена раніше вартість одного запуску РН Alpha становить $ 8-9 млн.

На початок травня Firefly повідомила про офіційну заяву ВПС США (USAF) про підтримку космічної програми Firefly Aerospace. Плани партнерства обговорюють можливість використання стартового майданчика SLC-2W Vandenberg Air Force Base (VAFB) для майбутніх комерційних запусків РН легкого класу Firefly Alpha і Beta нового покоління, що створює компанія.

18 червня 2018 року Firefly оголосила про укладення угоди зі стартових послуг (Launch Services Agreement, LSA) з британської Surrey Satellite Technology Limited (SSTL) на забезпечення в 2020-2022 рр. запусків малих супутників за допомогою ракети-носія (РН) нового покоління Firefly Alpha.

Відповідно до прес-релізу Firefly, умови LSA передбачають виконання для SSTL у 2020-2022 рр. шести запусків РН Alpha. Перший у рамках угоди запуск космічного апарату (КА) Carbonite-4 за допомогою РН Alpha заплановано на початок 2020 року.

Інших деталей перспективного партнерства у повідомленні не уточнюють.

SSTL стала першим клієнтом Firefly, що підписала LSA з компанією.

За озвученими тоді даними Firefly, перший запуск нової РН Alpha заплановано на третій квартал 2019 року. Запускові плани компанії передбачають вісім запусків РН Alpha у 2020 році, 18 - 2021 році.

Firefly Aerospace входить до кількості прибічників ідеї т. з. "Нового космосу" - руху в аерокосмічній галузі, що ставить за мету розширення доступу до космосу за рахунок використання інновацій для зниження вартості запусків, а також за рахунок подолання адміністративних і логістичних обмежень, пов'язаних із залежністю від національних космічних інститутів. Сьогодні ідею "Нового космосу" найбільш активно просувають на ринку американські SpaceX, Virgin Galactic, Blue Origin.

Штаб-квартра Firefly базується в Техасі, офіси компанії працюють у Вашингтоні, Токіо (Японія) і Дніпрі (Україна), з роботою якого під час робочої поїздки в травні 2018 року ознайомився президент Петро Порошенко.

Фінансування Firefly забезпечує венчурний фонд Noosphere Ventures (Менло-Парк, Каліфорнія), заснований вихідцем з України бізнесменом Максимом Поляковим, відомим, передусім, проектами у IT-секторі.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Заарештовано одного з тих, хто стріляв у поліцейських у Вінницькій області, - прокуратура

Сибіга обговорив із послом Китаю двосторонню співпрацю та реалізацію Формули миру

Підтримка конкретною зброєю необхідна невідкладно - Зеленський на Ставці

Зеленський не вірить у запропонований Макроном формат олімпійського перемир'я

Держмитниця запобігла незаконному вивезенню до Італії 1,2 тис. тонн пшениці за підробленими документами

ДТЕК за тиждень відновив електропостачання для 106,7 тис. абонентів у Донецькій, Дніпропетровській та Одеській областях

У Великій Британії висунули звинувачення двом чоловікам за шпигунство на користь Китаю

Нардепи пропонують кошти держбюджету на партії під час війни передавати для оборони

Закон про іноагентів може нашкодити процесу вступу Грузії до ЄС - представник Борреля

Громадяни Словаччини зібрали понад EUR3 млн на закупівлю снарядів для України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА