12:45 17.10.2016

В Інституті серця провели другу в Україні операцію з установки механічного серця

1 хв читати
В Інституті серця провели другу в Україні операцію з установки механічного серця

В Інституті серця Міністерства охорони здоров'я 16 жовтня успішно провели другу в Україні операцію з установки "механічного серця".

Як повідомив генеральний директор Інституту серця (Київ) Борис Тодуров на прес-конференції в Києві в понеділок, "механічне серце" дозволяє пацієнтові, який потребує трансплантації органу, дочекатися донорського.

Операція проведена 30-річній пацієнтці Людмилі Філяренко з діагнозом "делатаційна кардіоміопатія", що потребує пересадки серця.

Вартість "механічного серця" - близько EUR120 тис. Збір коштів проводився за участю благодійних організацій. Пристрій надала німецька фірма, яка в липні 2016 року надала перше механічне серце.

При цьому Б.Тудоров підкреслив, що нині в країні живе близько десятка пацієнтів, яким виконали трансплантацію серця, двом з них операцію провели в Україні.

Як повідомлялося, перша в Україні операція з установки механічного серця відбулася успішно в липні 2016 року. Механічне серце вартістю близько EUR120 тис. надала німецька фірма під гарантію оплати. Бюджетного фінансування не знайшлося, тому для оплати залучаються кошти благодійного фонду.

В Україні щорічно механічного серця можуть потребувати близько 500 пацієнтів, трансплантації серця потребують приблизно 1-2 тис. пацієнтів на рік.

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА