Пайєтт підтримує рішення про відставку генпрокурора Шокіна і сподівається на подальшу реформу прокуратури
Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт підтримує рішення про відставку генерального прокурора України Віктора Шокіна і сподівається на новий імпульс у реформуванні системи органів прокуратури.
"Я вітаю рішення президента України про відставку генерального прокурора, це сприятиме подальшому реформуванню (прокуратури)", - сказав Дж.Пайєтт на конференції в Києві в четвер.
Він вважає, що тепер завдання президента і Верховної Ради - узгодити кандидатуру нового генпрокурора, який повинен мати підтримку в парламенті і довіру громадянського суспільства. Крім того, за словами посла, новий генпрокурор має бути рішуче налаштований на реформування системи прокуратури.
"Щодо цього в України є успішна модель на прикладі впровадження нової патрульної поліції. Це приклад того, як створюються можливості для радикальних змін", - додав він.
За словами Дж.Пайєтта, реформа прокуратури є критично важливою для ефективності системи верховенства права".
Як повідомлялося, 16 лютого президент України Петро Порошенко у своєму зверненні до співвітчизників повідомив, що попросив генпрокурора В. Шокіна подати у відставку.
Того ж дня народний депутат України від фракції "Блок Петра Порошенко" Мустафа Найєм повідомив, що В. Шокін написав заяву про звільнення його з посади генпрокурора України.
17 лютого начальник Управління спеціальних розслідувань Головного слідчого управління Генпрокуратури України Сергій Горбатюк повідомив, що В. Шокін перебуває у відпустці.
Увечері керівник фракції "Блок Петра Порошенка" Юрій Луценко заявив, що В. Шокін передав президенту України заяву про відставку: "Він написав заяву про відставку. Президент з ним зустрівся і отримав від нього заяву про відставку. Доки Верховна Рада його не затвердить – він перебуває, як я розумію, на лікарняному або у короткостроковій відпустці – він виконує обов'язки".
В. Шокін призначений генеральним прокурором України в лютому 2015 року. Відповідно до чинної Конституції України, генпрокурора призначає і звільняє президент за згодою парламенту. Водночас, парламент має можливість певною кількістю голосів оголосити вотум недовіри генпрокурору, після чого має відбутися його відставка з посади.