Інтерфакс-Україна
11:14 06.05.2015

Меджліс подав повідомлення щодо проведення Всекримського жалобного мітингу 18 травня

2 хв читати
Меджліс подав повідомлення щодо проведення Всекримського жалобного мітингу 18 травня

Меджліс кримськотатарського народу у вівторок подав міській владі Сімферополя повідомлення про проведення Всекримського жалобного мітингу на спомин про жертв геноциду кримськотатарського народу - депортації 18 травня 1944 року.

Як повідомляє прес-служба меджлісу, в документі, направленому до Сімферопольської міськадміністрації за підписом першого заступника голови меджлісу Нарімана Джеляла, місцем проведення акції, присвяченій 71-м роковинам із дня депортації кримських татар, планується майданчик від території Кримського республіканського Палацу культури профспілок у пішохідній зоні, розташованій уздовж вул. Київської до річки Салгир.

У повідомленні зазначено, що початок жалобного мітингу заплановано на 13:00, закінчення - о 15:00. Передбачувана кількість учасників заходу - 5000 людей. Під час жалобного мітингу передбачається використання лише кримськотатарської національної символіки.

"У разі неможливості з об'єктивних причин проведення жалобного мітингу у зазначеному місці, згідно з повідомленням, меджліс кримськотатарського народу розгляне обґрунтовану пропозицію влади про зміну місця проведення запланованого заходу", - йдеться в документі.

Як повідомляє прес-служба, рішення щодо проведення в Криму меморіальних заходів, присвячених пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу - депортації 18 травня 1944 року було, ухвалено 3 травня цього року на черговому засіданні меджлісу.

Крім того, меджліс доручив регіональним меджлісам спільно з кримськотатарськими громадськими організаціями звернутися у встановлені терміни із заявами щодо проведення 18 травня 2015 року в районних центрах, селищах і містах Криму біля місць встановлення пам'ятних каменів і пам'ятників жертвам депортації жалобних мітингів і молебнів, а також інших передбачених для проведення масових заходів місцях. Акції в регіонах півострова пропонується провести з 8:00 до 10:00.

Як повідомлялося, минулого року самопроголошена влада Криму не дозволила кримським татарам провести традиційний Всекримський жалобний мітинг до 70-річчя депортації на площі Леніна в Сімферополі, запропонувавши провести замість нього молебень на сімферопольському мусульманському кладовищі "Абдал". Водночас меджліс ухвалив рішення провести жалобний мітинг не на кладовищі, а на площі перед мечеттю в сімферопольському селищі Ак-Мечеть. В акції, яка відбулася 18 травня 2014 року, взяли участь до 20 тисяч людей.

ОСТАННЄ

До 17 зросла кількість жертв російської атаки на Дніпропетровщину, 200 постраждали

Духовна семінарія ПЦУ пошкоджена внаслідок обстрілу РФ в Дніпропетровській області – Епіфаній

Глава ЄК вважає, що ЄС здатний зробити важливий військовий внесок у європейське стримування

Єрмак з саміту НАТО: Атмосфера така, що є чітке розуміння - Росія є загрозою, питання якої необхідно вирішити

Данія виділила 500 млн крон для запуску українського оборонного виробництва на своїй території - Умєров

Для завершення війни потрібна максимальна ізоляція РФ і обмеження ціни на нафту в $30 за барель – Зеленський

Зеленсьий в парламенті Нідерландів наголосив на важливості оборонної солідарності, щоб ніхто не мав справу з РФ наодинці

Мовний омбудсмен: рішення РФ про заборону вивчення української в школах на ТОТ - це черговий прояв політики лінгвоциду

До 15 зросла кількість загиблих у Дніпрі, 174 постраждали

До лікарів звернулися 10 пасажирів потягу "Одеса-Запоріжжя", пошкодженого ударом РФ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА