10:02 26.07.2014

Україна і Австралія підписали угоду про направлення фахівців до місця падіння "Боїнга-777", Порошенко вніс його на ратифікацію до ВР

2 хв читати
Україна і Австралія підписали угоду про направлення фахівців до місця падіння "Боїнга-777", Порошенко вніс його на ратифікацію до ВР

Україна і Австралія підписали угоду про направлення австралійського персоналу до Україну у зв'язку з падінням літака "Malaysia Airlines" рейсу MH17, президент України Петро Порошенко пропонує українському парламенту ратифікувати документ.

Відповідний проект закону (№0087) про ратифікацію угоди оприлюднено на сайті Верховної Ради в п'ятницю.

Як повідомляє прес-служба Міністерства закордонних справ України, глава українського зовнішньополітичного відомства Павло Клімкін і глава МЗС Австралії Джулія Бішоп підписали угоду про направлення австралійського персоналу до України у зв'язку з падінням літака "Malaysia Airlines" у п'ятницю, 25 липня 2014 року.

"Ця угода сприятиме залученню австралійської сторони, поряд із відповідною діяльністю нідерландської та української сторін, до розслідування причин авіаційної події, охорони місця катастрофи і для забезпечення повернення тіл загиблих", - пояснюють в українському МЗС.

При цьому у відомстві уточнили, що австралійський персонал не є підрозділом збройних сил Австралії, а його основною функцією є забезпечення охорони місця авіакатастрофи. "Австралійський персонал міститиме не більше 250 озброєних людей... Австралійському персоналу дозволяється мати і носити зброю, а також застосовувати силу у необхідних межах для досягнення мети діяльності (за розслідування - ІФ), зокрема застосування сили на ураження для самооборони", - йдеться в тексті угоди.

Австралійський персонал матиме свободу пересування до місць, пов'язаних із проведенням розслідування авіакатастрофи. Водночас він проситиме згоди України для переміщення у місцевості, не пов'язані з розслідуванням авіакатастрофи, а переміщення через зони бойових дій координуватиме з українськими органами влади. При цьому австралійський персонал координуватиме свою діяльність зі спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ.

Крім того, учасники місії з розслідування авіакатастрофи матимуть безперешкодний в'їзд до України та пересуванням її територію на підставі паспортів без оформлення віз.

Витрати із розміщення місії в Україні бере на себе Австралія.

"Розміщення австралійського персоналу триватиме стільки, скільки необхідно для завершення діяльності, якщо учасники не визначать іншого", - зазначено в тексті угоди.

Угода набуває чинності з дати отримання Австралією дипломатичної ноти про виконання Україною внутрішньодержавних процедур, необхідних для вступу документа в силу.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

На Одещині знищено морську міну - ВМС ЗСУ

Заступник глави МЗС України поінформував гендиректора ОЗХЗ про системні порушення РФ Конвенції про заборону хімічної зброї

Карандєєв виступає за створення заповідника на території урочища Китаїв у Голосіївському районі Києва

Бійці 79 ОДШБр під час ворожого штурму в районі Новомихайлівки знищили 8 російських мотоциклів й 1 БМП

Понад 3 тис. осіб уже отримали консультацію в Центрах рекрутингу української армії, понад 1 тис. - у процесі оформлення - Міноборони

Обвинувачення обох сторін про застосування хімічної зброї в Україні недостатньо обґрунтовані - ОЗХЗ

Унаслідок авіаудару в Комишувасі поранена людина, пошкоджені будівлі, виникла пожежа - Запорізька ОВА

Відсутність чиновника на роботі у зв'язку з військовою агресією РФ не є поважною причиною для прогулів - Верховний Суд

СБУ викрила мережу агентів ФСБ РФ, які готували вбивство президента України, затримано двох полковників Управління держохорони

НАЗК виявило ознаки незаконного збагачення мера Очакова

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА