15:19 17.10.2013

Бідність в Україні не має статі, а її показники у сімей з дітьми вдвічі вище, ніж у бездітних, - учений

2 хв читати
Бідність в Україні не має статі, а її показники у сімей з дітьми вдвічі вище, ніж у бездітних, - учений

В Україні немає різниці в показниках бідності між жінками та чоловіками, зазначає завідувач відділу дослідження рівня життя населення Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Людмила Черенько.

"Гендерний чинник в Україні практично не працює. Немає різниці між чоловіками та жінками, оскільки бідність - це сімейне явище. Так, чоловіки більше заробляють, у них вищі пенсії, але бідність визначається за рівнем домогосподарств, коли всі несуть доходи в спільну скарбничку", - сказала вона на прес-конференції в Києві в четвер, присвяченій Міжнародному дню ООН із боротьби з бідністю.

Л.Черенько зазначила, що відмінності в гендерних показниках бідності присутні лише в категорії людей, яким понад 70-75 років, оскільки жінки цього віку, як правило, залишаються одні, а пенсії у них нижче, ніж у чоловіків.

Дослідник наголосила, що в Україні спостерігається катастрофічна ситуація з бідністю серед дітей. Зокрема, за її словами, показники бідності у сімей із дітьми вдвічі вище, ніж у сімей без дітей. Крім того, вона зазначила, що до категорії ризику належать молоді люди, які починають створювати сім'ї, і у них з'являються діти.

Л.Черенько розповіла, що найбільш сприятливий період у плані рівня життя для українських чоловіків і жінок із 45 до 65 років. "У цей період ризики бідності мінімальні. Діти підростають і можуть самі собі заробляти на життя, до того ж із часом додаються пенсійні доходи", - пояснила вона.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Рада розширила можливості спецзакладів загальної середньої освіти для реабілітації осіб з особливими потребами та військовослужбовців

Кабмін продовжив дію відстрочок заброньованих працівників до 31 березня – Шмигаль

Умєров зустрівся з делегацією міжнародного об’єднання парламентарів United for Ukraine, обговорили плани на 2025р

СБС вразили ЗРК "Стріла-10М4" на Луганщині

Рада звільнила осіб, які перебували в місцях несвободи через агресію РФ, від сплати адмінзбору за оформлення паспорта

Міноборони ініціює укладання довгострокових контрактів з українськими виробниками озброєння

Умєров взяв участь у засіданні з представниками країн групи Е5, Нордично-Балтійської вісімки, Нідерландів, ЄС та НАТО

Під час випробувань САУ Zuzana у Словаччині стався вибух, поранено дві людини

У Краматорську 14 поранених внаслідок російської атаки, з них 4 дітей - Нацполіція

Мінкультури підтвердило "Кінокіт" і "Зеонбуд" статус критично важливих

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА