Інтерфакс-Україна
18:27 19.11.2024

Полтава реалізує проєкт централізованого теплопостачання з відновлюваних джерел енергії за грант Швеції

2 хв читати

У Полтаві буде реалізовано проєкт із використанням сонячної енергії та геотермального опалення за грант Швеції в розмірі до EUR1 млн, повідомили у пресслужбі Північної екологічної фінансової корпорації (НЕФКО), яка керує проєктом.

"Цей проєкт - практичний крок до модернізованої, узгодженої з ЄС, системи централізованого теплопостачання в Полтаві в умовах війни, що показує приклад іншим містам України", - повідомив старший радник НЕФКО і менеджер програми SUDH Ронні Нілссон на підписанні грантової угоди в Гельсінкі 18 листопада.

Проєкт реалізується під управлінням НЕФКО в межах Шведсько-української програми підтримки централізованого теплопостачання (SUDH). Як уточнили агентству "Інтерфакс-Україна" в НЕФКО, загальний бюджет проєкту EUR1 млн, водночас Швеція надає EUR900 тис., із них EUR800 тис. - за програмою SUDH, EUR100 тис. - місцевий бюджет Полтави.

Контролювати його реалізацію буде "Полтаватеплоенерго", муніципальне теплопостачальне підприємство і бенефіціар проєкту. Як основний теплопостачальник Полтави, "Полтаватеплоенерго" експлуатує 90 котелень загальною потужністю 860 Гкал/год, централізоване теплопостачання залишається основним джерелом тепла для близько 65% жителів Полтави.

Проєкт допоможе забезпечити надійне та екологічно чисте опалення критичної муніципальної інфраструктури, зокрема Геріатричного пансіонату ветеранів війни та праці, а також сприятиме покращенню послуг теплопостачання близько 130 тис. жителів.

Двома основними складовими проєкту є встановлення сонячної енергетичної установки з акумуляторними батареями та сонячних колекторів і геотермальних теплових насосів в окремій котельні.

Зазначається, що завдяки цій модернізації підвищиться стійкість системи централізованого теплопостачання Полтави, буде забезпечено безперебійний розподіл тепла між 94 котельнями та мінімізовано вплив відключень електроенергії.

Впровадження сонячної енергії та геотермального опалення підвищить енергетичну незалежність, знизить залежність від викопного палива і забезпечить стабільне опалення критичної муніципальної інфраструктури Полтави.

Очікується, що проєкт принесе щорічну економію енергії, покращуючи ефективність, комфорт і якість повітря для цільової групи літніх людей і слугуватиме моделлю для відтворення в інших українських містах.

Навесні 2022 року, одразу після повномасштабного вторгнення, НЕФКО представила дослідження на тему виробництва енергії з відходів у Полтаві, підготовка якого була профінансована за підтримки Фінсько-українського трастового фонду. Цей проєкт використовує здобутки попереднього співробітництва, зокрема, проєкту DemoUkrainaDH 2015 року, який продемонстрував сучасний підхід до централізованого теплопостачання, покращення енергоефективності та зменшення викидів CO₂.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Пʼятеро громадян України загинули внаслідок ракетної атаки Ірану проти Ізраїлю та влучання ракети у житловий будинок

Іран та Ізраїль повинні укласти угоду, і вони її укладуть – Трамп

Макрон прибув з візитом європейської солідарності до Гренландії

Посольство України після обстрілів Ізраїлю: Сподіваємося, що західний світ об'єднається проти терору Осі Зла

Інженерно-фортифікаційні споруди на межі Дніпропетровської та Донецької областей існують – DeepState

МЗС України закликає країни-партнери запровадити санкції проти РФ після атаки по Кременчуку

Зеленський: Потрібні санкції проти банків і фінсектору РФ; США, ЄС і G7 можуть це забезпечити

В Україну повернули тіла ще 1200 загиблих – Коордштаб

Потепління очікується в Україні на початку тижня, у більшості областей невеликі дощі

Пасажиропотік через кордон в другий тиждень літа збільшився ще на 3%

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА