Інтерфакс-Україна
17:19 27.12.2024

У 2024 році вдалося запустити 18 україномовних аудіогідів у культурних пам'ятках світу - Зеленська

2 хв читати
У 2024 році вдалося запустити 18 україномовних аудіогідів у культурних пам'ятках світу - Зеленська
Фото: https://www.president.gov.ua

Протягом 2024 року вдалося запустити 18 україномовних аудіогідів у культурних пам'ятках світу, а також передати за цей час сотні видань для українських книжкових полиць у публічних бібліотеках у різних країнах, повідомила перша леді Олена Зеленська.

Як повідомляється на сайті президента України в п'ятницю, протягом цього року запущено україномовні аудіогіди в музеї Ван Гога (Нідерланди), меморіальному музеї миру в Хірошімі (Японія), музеї окупації Латвії, музеї Нобелівської премії (Швеція), віденському палаці Гофбур (Австрія), музеї Акселі Галлен-Каллела в місті Еспоо (Фінляндія), музеї-фортеці Калемегдан (Сербія), Великій мечеті шейха Заїда в Абу-Дабі (ОАЕ), у художній галереї Анастасіоса Левентіса (Кіпр).

Також українські аудіогіди запущено в місці пам'яті, толерантності та соціальної інклюзії в місті Лімі (Перу), музеї Барберіні (Німеччина), королівських музеях витончених мистецтв (Бельгія), у туристичних екскурсійних автобусах міста Мехіко Capital Bus (Мексика), в екскурсійних автобусних маршрутах у Буенос-Айресі (Аргентина), у музеях Ватикану, у музеї церковної спадщини в місті Вільнюсі (Литва).

Запущено також україномовний мобільний затосунок MyPompeii в Археологічному парку Помпеї (Італія). В останні дні 2024 року український аудіогід став доступний також у Музеї крапинських неандертальців у Хорватії.

Загалом, за словами Зеленської, запущено вже 95 україномовних аудіогідів у 51 країні світу.

У межах ще одного проєкту - "Українські книжкові полички" - лише за останні два місяці передали сотні українських книжок до Публічної бібліотеки Вінніпега та Центральної бібліотеки Міссіссаги (Канада), бібліотеки Американського університету (Кіпр), бібліотеки Астана IT University (Казахстан), Бюро мови та літератури міста Муара (Бруней), бібліотеки університету Ла Сабана (Перу), бібліотеки Реформатської загальноосвітньої школи Juliana (Угорщина), Національної бібліотеки Азербайджану.

Проєкт наразі охоплює 54 країни та штаб-квартиру ЮНЕСКО. Загалом функціонує близько 220 поличок, де доступні понад 55 тис. книжок.

"Дякую всім посольствам, консульствам, дипломатам та активістам, які це втілюють. Так українська мова й культура прокладають мости порозуміння між нашою країною та світом", - підсумувала перша леді.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сибіга: Україна ніколи не прийме право вето третьої країни на її членство в НАТО

Начальники генштабів Франції та Великої Британії відвідають Київ

СБУ затримала агентку РФ, яку ворог планував підірвати разом з вибухівкою в людному місці Дніпропетровщини

Посол США Брінк: США підготували понад 2000 спеціалістів, передали необхідне обладнання для розмінування українських територій

Туреччина може створити дві військові бази в Сирії - ЗМІ

ДПС напрацює зміни в законодавство для вирішення проблем мобілізованих ФОП - Кравченко

Розмова Трампа і Путіна може відбутися вже в найближчі дні - ЗМІ

Порошенко передав підрозділам ССО удосконалений мобільний шиномонтаж, пересувну стоматологію та іншу техніку

ГУР: В Мелітополі знищено броньовик з "кадирівцями"

Росія готова розглянути гарантії безпеки для України, які не включатимуть вступ до НАТО – представник Путіна

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА