Інтерфакс-Україна
18:49 06.01.2025

Київський еколого-культурний центр про результати всеукраїнської кампанії КЕКЦ "Йдемо до Європи – будуємо заповідність" за 2024 рік

4 хв читати
Київський еколого-культурний центр про результати всеукраїнської кампанії КЕКЦ "Йдемо до Європи – будуємо заповідність" за 2024 рік

Не руш! Не ріж! Не убивай!

Леся Українка "Лісова пісня"

 

Мета Всеукраїнської кампанії Київського еколого-культурного центру (КЕКЦ) "Йдемо до Європи – будуємо заповідність" – посилення режиму заповідності об’єктів ПЗФ, створення нових ПЗФ з метою охорони біорізноманіття та природних еволюційних процесів, захисту права дикої природи на свободу та автономність.

А. Законотворча діяльність

- 20 червня Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроект про заборону джипінгу в ПЗФ, розробленого Міндавкілля України та КЕКЦ.

- За матеріалами КЕКЦ Київська міська рада, Кіровоградська та Житомирська обласні ради прийняли рішення  про заборону джипінгу в об,єктах ПЗФ.

Б. Створення нових заповідних об’єктів

- Протягом року за матеріалами КЕКЦ створено  43 заповідних об’єкта у Київській, Черкаській,  Чернигівській, Житомирській областях.

В. Пропагандистська робота

1. КЕКЦ провів  5  прес-конференцій та 4  пикета   на захист заповідних об,єктів, опублікував понад 50 матеріалів у ЗМІ на захист заповідних об’єктів.

2. КЕКЦ видав  2 книги, присвячені заповідній справі  та охороні дикої природи:

- книгу В.Є.Борейка "Священні гаї, заповідність та охорона біорізноманіття";

- книгу "Американська ідея дикої природи", вип. 2.

3  КЕКЦ видав  3 випуски Гуманітарного екологічного журналу- №№ 1,3,5 за 2024 р., присвячених заповідності та правам дикої природи.

Г. Судова діяльність

1. У 2024 р. КЕКЦ вів суди  на захист заповідних об’єктів, 3 з яких були виграні Подано до суду 4 нових позови на захист  заповідних об'єктів.

- 21 травня КЕКЦ виграв справу в Обухівському районному суді проти рейдерів, які незаконно захопили ліс та майбутній заказник "Печера Геонавт" у Київській області.

- 30 травня КЕКЦ подав позов  до суду проти Держгеонадра України, яка незаконно віддала пралісову пам’ятку природи "Макове болото" у Рівненській області під розробку торфу.

- 1 липня КЕКЦ виграв суд проти забудови майбутнього заказника "Гончарівська гора".

- 17 липня КЕКЦ, разом з прокуратурою, виграв суд на захист від будівництва майбутнього заказника "Озеро Вирлиця".

- 25 вересня КЕКЦ виграв суд першої інстанції на захист Мархалівського лісу, що входить у  Смарагдову мережу.

- 8 жовтня КЕКЦ, спільно з прокуратурою, розпочав суд на захист київського заказника "Деснянські луки".

- 12 грудня КЕКЦ розпочав суд проти Київради на захист заповідних об'єктів.

Д. Науково-дослідна робота

1. КЕКЦ провів у Київській, Житомирській, Черкаській, Полтавській, Чернігівській, Вінницькій областях та м. Києві областях понад 60 експедицій з пошуку місць зростання рідкісних  видів рослин з метою їхнього заповідання.

Е. Громадські кампанії

1. КЕКЦ провів кампанії :

- 20 травня КЕКЦ виступив проти спроб київських пожежників незаконно створити пожежну водойму на заповідній Лисій горі.

- 1 червня КЕКЦ розпочав кампанію з покарання чиновників КМДА, винних у знищенні заповідного Оболонського острова у Києві.

- 1 червня  КЕКЦ почав кампанію проти секретаря Київради Бондаренко та депутатки Київради Лимар, які  розробили та пролобіювали рішення Київради, яке заблокувало заповідання у Києві.

-11 грудня КЕКЦ, спільно з ГО "Екозагін", відстояв пам'ятку природи "Вікові дуби" у Києві від забудови.

-18 грудня КЕКЦ почав кампанію проти незаконного " лікування" заповіданих  вікових дерев у Києві.

Ж. Оперативна робота

1. Протягом року КЕКЦ перевірив стан  15 заповідних об’єктів у Київській, Черкаській областях та м. Києві. За матеріалами перевірки було порушено   9 кримінальних справ.

- 9 січня,за зверненням КЕКЦ, прокуратура порушила кримінальну справу щодо незаконних рубок у Ташанському парку-пам’ятнику садово-паркового мистецтва в Київській області.

- 27 січня, за зверненням КЕКЦ, прокуратура розпочала розслідування по факту незаконного розпоювання пам’ятки  природи "Ліс біля села Крячки" в Київській області.

- 15 травня Бориспільська прокуратура порушила кримінальну справу за зверненням КЕКЦ у зв’язку з незаконними рубками в Білоозерському національному парку.

- У червні, за матеріалами КЕКЦ, Оболонська прокуратура  м. Києва  відкрила кримінальну справу по  факту знищеннюя природи заповідного Оболонського острова.

- 2 червня КЕКЦ знайшов незаконне рубання  у заповідній зоні Білоозерського національного парку. Бориспільська прокуратура, за матеріалами КЕКЦ, порушила кримінальну  справу.

- 28 червня КЕКЦ, спільно з поліцією, взяв участь у розслідуванні незаконної забудови київського заказника "Деснянські луки". За фактом забудови порушено кримінальну справу.

- 25 жовтня КЕКЦ виявив у Білоозерському національному парку нові незаконні рубки, порушено кримінальну справу.

- 15 листопада, за матеріалами КЕКЦ, прокуратура порушила кримінальну справу щодо незаконної забудови заповіданого Жукова острова.

- 5 грудня КЕКЦ виявив нові незаконні рубки у Білоозерському національному парку. За цим фактом порушено кримінальну справу.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Київрада закликала владу скасувати незаконні санкції проти Порошенка, припинити тиск на бойових командирів та місцеве самоврядування

БО "Благодійний фонд All4Ukraine спільно з партнерами у Чеській Республіці та Словацькій Республіці запустили закордонну кампанію "Амуніція для України"

У Києві відбудеться Форум екоіндустріальних парків 2025: повоєнне відновлення України через сталу економіку

24 компанії приєдналися до спільноти Київської ТПП

Ще доступніше, ще зручніше: нові умови розстрочки від ПУМБ

В Києві презентували збірку "Скарби українського народу" видавництва "Літера ЛТД"

"Берегиня людства": у Києві відзначили міжнародною премією видатних жінок, які змінюють світ

Moneyveo – лідер фінтеху за версією FinAwards 2025

У Львові за підтримки Київстар відкрили опікове відділення в центрі «Незламні»

Заява партії "Європейська солідарність"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА