Інтерфакс-Україна
17:19 27.12.2024

У 2024 році вдалося запустити 18 україномовних аудіогідів у культурних пам'ятках світу - Зеленська

2 хв читати
У 2024 році вдалося запустити 18 україномовних аудіогідів у культурних пам'ятках світу - Зеленська
Фото: https://www.president.gov.ua

Протягом 2024 року вдалося запустити 18 україномовних аудіогідів у культурних пам'ятках світу, а також передати за цей час сотні видань для українських книжкових полиць у публічних бібліотеках у різних країнах, повідомила перша леді Олена Зеленська.

Як повідомляється на сайті президента України в п'ятницю, протягом цього року запущено україномовні аудіогіди в музеї Ван Гога (Нідерланди), меморіальному музеї миру в Хірошімі (Японія), музеї окупації Латвії, музеї Нобелівської премії (Швеція), віденському палаці Гофбур (Австрія), музеї Акселі Галлен-Каллела в місті Еспоо (Фінляндія), музеї-фортеці Калемегдан (Сербія), Великій мечеті шейха Заїда в Абу-Дабі (ОАЕ), у художній галереї Анастасіоса Левентіса (Кіпр).

Також українські аудіогіди запущено в місці пам'яті, толерантності та соціальної інклюзії в місті Лімі (Перу), музеї Барберіні (Німеччина), королівських музеях витончених мистецтв (Бельгія), у туристичних екскурсійних автобусах міста Мехіко Capital Bus (Мексика), в екскурсійних автобусних маршрутах у Буенос-Айресі (Аргентина), у музеях Ватикану, у музеї церковної спадщини в місті Вільнюсі (Литва).

Запущено також україномовний мобільний затосунок MyPompeii в Археологічному парку Помпеї (Італія). В останні дні 2024 року український аудіогід став доступний також у Музеї крапинських неандертальців у Хорватії.

Загалом, за словами Зеленської, запущено вже 95 україномовних аудіогідів у 51 країні світу.

У межах ще одного проєкту - "Українські книжкові полички" - лише за останні два місяці передали сотні українських книжок до Публічної бібліотеки Вінніпега та Центральної бібліотеки Міссіссаги (Канада), бібліотеки Американського університету (Кіпр), бібліотеки Астана IT University (Казахстан), Бюро мови та літератури міста Муара (Бруней), бібліотеки університету Ла Сабана (Перу), бібліотеки Реформатської загальноосвітньої школи Juliana (Угорщина), Національної бібліотеки Азербайджану.

Проєкт наразі охоплює 54 країни та штаб-квартиру ЮНЕСКО. Загалом функціонує близько 220 поличок, де доступні понад 55 тис. книжок.

"Дякую всім посольствам, консульствам, дипломатам та активістам, які це втілюють. Так українська мова й культура прокладають мости порозуміння між нашою країною та світом", - підсумувала перша леді.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Харків’янин отримав 7 років ув'язнення за передачу представнику РФ інформації про місця дислокації Сил оборони

Уряд має затвердити стратегію реформування екологічного контролю вже найближчими тижнями – глава Міндовкілля

Держспецзв'язку попередила про кібершпигунство проти розробників інновацій у військовій сфері

Українські осередки розвитку військових інновацій від початку лютого атакуються програмами-викрадачами - Держспецзв'язку

Для ЗСУ кодифікували нового наземного робота з кулеметом

У "Києві Цифровому" проходить опитування про міські водойми

ДБР затримало в Києві депутата Житомирської облради, який за $10 тис. "влаштовував" на роботу до держустанов

Настоятелю храму Харківської єпархії УПЦ (МП), який передавав росіянам дані про Сили оборони, загрожує до 8 років в'язниці - прокуратура

Найближчими днями в більшості областей України невеликий мокрий сніг, місцями ожеледиця, вночі заморозки

Правоохоронці встановили особу окупанта з підрозділу "Ахмат", який ґвалтував неповнолітніх дівчат на Миколаївщині

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА