10:17 24.02.2025

MSF: Медичні гуманітарні потреби в Україні залишаються нагально високими як ніколи

4 хв читати
MSF: Медичні гуманітарні потреби в Україні залишаються нагально високими як ніколи

Медичні гуманітарні потреби в Україні залишаються нагально високими як ніколи, люди продовжують нести тягар війни з її руйнуваннями, військовими травмами, ампутованими кінцівками, смертями та втраченими домівками, заявляють в міжнародній організації "Лікарів без кордонів" (MSF).

"Навантаження на сервіси Міністерства охорони здоров’я України лише зросло через систематичні обстріли лікарень, машин швидкої допомоги та медичних установ", - заявляє організація в своєму пресрелізі, переданому агентству "Інтерфакс-Україна". 

MSF зазначає, що з 2022 року до організації звертаються більше пацієнти з травмами, пов’язаними з війною, велика кількість з них потребує ранньої реабілітації, а саме після ампутаційної фізичної терапії. Також є висока необхідність лікування посттравматичного стресового розладу. У районах, прилеглих до лінії фронту, щоденні обстріли означають, що деякі з найбільш вразливих груп населення, зокрема люди похилого віку та люди з хронічними захворюваннями, мають вкрай обмежений доступ до медичної допомоги.

MSF нагадують, що організація реалізує проєкт ранньої реабілітації в лікарнях у Черкасах та Одесі, де люди отримують ранню післяопераційну фізичну терапію, психологічну допомогу та сестринський догляд після перенесених складних травм. У 2023 і 2024 роках "Лікарі без кордонів" надали допомогу 755 пацієнтам. У 2024-му  кількість пацієнтів, які потребують післяопераційного догляду після ампутації ніг, зростала на 10%. 

Крім того, в MSF зазначають, що торік половина всіх пацієнтів проєкту мали діагноз посттравматичного стресового розладу або депресії. Потреба у підтримці психічного здоров'я в Україні є значною. Окрім лікарень Черкас та Одеси, "Лікарі без кордонів" працюють у Вінниці. Там медичні команди створили проєкт для людей, які переживають посттравматичний стресовий розлад»

"Жорстокість цієї війни не зменшилася, а потреба в медичній гуманітарній допомозі тільки зросла. Навіть якщо війна закінчиться завтра, сотні тисяч людей потребуватимуть багаторічної тривалої фізичної терапії, а також систематичного консультування щодо посттравматичного стресового розладу. Забезпечення такої допомоги вимагає постійної гуманітарної підтримки", - каже головний координатор з надзвичайних ситуацій "Лікарів без кордонів" в Україні Томас Марчезе.

В MSF підкреслюють, що «сьогодні система охорони здоров'я України стикається з величезним тиском, балансуючи між реагуванням на надзвичайні ситуації та поточними потребами пацієнтів, які постраждали від війни».

"Щоб допомогти системі охорони здоров’я України впоратися з цим викликом, "Лікарі без кордонів" створили проєкт з бригадами швидких допомог, які перевозять пацієнтів з перевантажених прифронтових лікарень до медичних установ у центральній і західній Україні. За останні три роки автомобілі швидкої допомоги "Лікарів без кордонів" перевезли понад 25 тис. пацієнтів. Половина з них мала травми, спричинені обстрілами", - повідомляє MSF.

При цьому в організації зазначають, що у 2024 році мобільні клініки та бригади швидкої допомоги MSF, які о працюють поблизу лінії фронту, побачили значне збільшення кількості звернень пацієнтів із хронічними захворюваннями, такими як серцево-судинні порушення, діабет і рак. Так у 2023 році ці випадки становили 24% від усіх звернень, а в 2024-му - зросли до 33%. Однак через  регулярні обстріли часто доступ команд "Лікарів без кордонів" у наближені до лінії фронту громади є ускладненим. Багато з тих, хто живе з хронічними захворюваннями, особливо люди похилого віку та люди з інвалідністю, в деяких районах більшість часу свого життя проводять в підвалах. 

"Для деяких найбільш вразливих категорій населення переїзд не є можливим. Не всі можуть покинути свої будинки та почати життя заново. А безперервні бойові дії означають, що ці люди часто відрізані від медичної допомоги, так само як і медичні бригади "Лікарів без кордонів", які іноді не можуть дістатися до певних районів через безперервні обстріли", - говорить Марчезе.

В MSF наголошує, що медична гуманітарна криза поглиблюється з кожним днем, потреба в безперервній медичній допомозі та підтримці психічного здоров'я є більшою, ніж будь-коли.

"Навіть якщо війна закінчиться завтра, довгострокові наслідки для людей - фізичні та психологічні - залишаться на довгі роки. Інфраструктура України також зазнала надзвичайно великих пошкоджень, а лікарні постійно потерпають від прямих обстрілів. Сотні тисяч людей потребуватимуть постійного догляду, реабілітації та лікування травм ще довго після того, як прилетить остання ракета", - підкреслюють в організації, наголошуючи, що MSF продовжує працювати в Україні, як поблизу лінії фронту, так і за її межами.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Представники фармринку зустрілись з Верещук: Обговорили ризики нового регулювання

Шмигаль: урегульовуємо питання знижок в аптеках на препарати для пацієнтів із хронічними захворюваннями

Рада підтримала в 1-му читанні законопроєкт про скасування автоматичного продовження патентів на ліки під час війни

Статус інвалідності зможуть отримати люди, які пережили полон та незаконне ув’язнення внаслідок війни

Середній показник безвідмовної робот ЦБД ЕСОЗ впродовж 2024 р. складав 99,8% - ДП "Електронне здоров'я"

Іноземні виробники не хочуть реєструвати нові ліки в Україні, і ситуація може погіршитися - ексміністр

Україна може доєднатися до європейської угоди про спільні закупівлі ліків – Ляшко

У Львівській області епідпоріг захворюваності на ГРЗ перевищено удвічі

За три роки в Україні знищено 301 медзаклад, відбудовано 124

Українські пацієнти можуть втратити доступ до соціальних програм через нове регулювання фармринку

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА