Інтерфакс-Україна
10:07 19.12.2023

Мінвідновлення підготувало проєкт постанови про експериментальний запуск е-ТТН

2 хв читати

Проєкт запуску електронної товарно-транспортної накладної (е-ТТН) дійшов до стадії, коли Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури (Мінвідновлення) підготувало проєкт постанови Кабінету Міністрів "Про реалізацію експериментального проєкту в сфері внутрішніх вантажних перевезень", ідеться в повідомленні на сайті проєкту.

"Запропонований механізм визначатиме умови приєднання та взаємодії між ключовими сторонами процесу та ключові аспекти роботи сСистеми. Водночас, поруч із юридичним напрямом запровадження е-ТТН, команда працює також над технічними питаннями, простими словами – новими опціями та можливостями", - цитують слова заступника глави Мінвідновлення Анатолія Комірного, які він озвучив на нещодавній зустрічі з Американською торговельною палатою.

За його словами, для впровадження Системи е-ТТН на постійній основі знадобиться внесення змін до закону "Про автомобільний транспорт" у частині внесення норм щодо впровадження е-ТТН.

"Такі зміни вже напрацьовані та узгоджуються народними депутатами і плануються до законопроєкту. Впровадження таких змін планується не раніше ніж через 6 місяців після завершення воєнного стану в Україні", - сказав заступник міністра.

Щодо планів на 2024 рік, то планується технічне доопрацювання Системи е-ТТН в частині розширення механізму інтероперабельності, можливість реєстрації документа в Системі е-ТТН за фактом здійснення перевезення, розширення структури е-ТТН та оновлення специфікації, оптимізація роботи з коригувальними документами.

Крім того, долучення до експериментального проєкту провайдерів ЕДО (електронного документообігу) та учасників вантажних перевезень надасть можливість напрацювання технічних вимог для подальшої модернізації Системи е-ТТН, зокрема, для впровадження спеціальних форм е-ТТН. Зазначається, що також залишається актуальним питання розроблення інтеграцій з іншими інформаційно-комунікаційними системами, впровадження підсистем взаємодії з користувачами, створення довідок та інше.

Систему е-ТТН упроваджує Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України у співпраці з Міністерством цифрової трансформації України за підтримки USAID/UK aid проєкту "Прозорість і підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS" і за участю ГО "Інститут аналітики та адвокації".

Згідно з інформацією на сайті проєкту, його партнерами є 24 провайдери, що надають послуги ЕДО, з них 22 приєднані, а два пройшли тестування.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Ferrexpo ініціює міжнародний арбітраж проти України через передачу 49,5% ПГЗК АРМА

Деревопереробні підприємства на торгах законтрактували рекордні 94% ділової деревини на II кв.-2025 - "Ліси України"

Здешевлення молока зміцнило позиції вітчизняних сирів на внутрішньому ринку - аналітики

Ferreхpo у 2024 р. зменшило чистий збиток на 41% за зростання виручки на 43,2%

Україна з початку повномасштабної війни втратила 20,5% своїх сільгоспземель

ДПС зменшила кількість ризикових підприємств на 10 тис., планує скоротити частку заблокованих ПН до 0,1%

Work.ua запустив платформу “Назустріч” для працевлаштування ветеранів

ВВП України за 2 міс.-2025 виріс на 1,1% - перша віцепрем’єрка

Путін доручив актуалізувати перелік компаній, які покинули РФ, для їхнього повернення

Ціни на новобудови комфорт-класу можуть зрости на понад 15% у 2025р - експерт

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА