Інтерфакс-Україна
10:40 05.04.2023

Україні потрібен індустріальний "Рамштайн" для отримання технологій та обладнання - гендиректор "Укроборонпрому"

3 хв читати
Україні потрібен індустріальний "Рамштайн" для отримання технологій та обладнання - гендиректор "Укроборонпрому"

Україні, окрім "Рамштайна", який дуже важливий для термінового отримання зброї, боєприпасів, техніки, навчання солдатів та інтеграції стандартів НАТО, водночас потрібен індустріальний "Рамштайн", який дасть змогу отримати технології й обладнання, заявив гендиректор концерну "Укроборонпром" Юрій Гусєв.

"Створити необхідну систему замкнутого циклу виробництва, яка була б інтегрована до глобальної системи та забезпечена життєстійкістю. Що таке життєстійкість? Це коли потрапляння ракети в одне місце запускає механізми виробництва в іншому місці в потрібній кількості. Сьогодні нам це необхідно", - сказав він в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Гусєв повідомив, що з перших днів призначення працює в команді з новим міністром стратегічних галузей промисловості Олександром Камишіним.

Він додав, що з профільним комітетом Верховної Ради обговорюють питання, щоб на законодавчому рівні визначити ОПК пріоритетною галуззю і створити нову систему стимулів і преференцій для оборонки, яка стала б найбільш привабливою для інвесторів.

"Щоб не лише "Байрактар" захотів побудувати тут свій завод, а ми стали справжнім індустріальним хабом із виробництва новітньої зброї та техніки", - пояснив гендиректор.

"Якщо говорити ширше, то "Укроборонпром" - лише частина системи забезпечення озброєнням та технікою нашої армії. Ми дев’ять років живемо у війні, уже рік повномасштабного вторгнення, і ті виклики, які ми отримали за цей час, абсолютно точно говорять: нам потрібна нова система оборонно-промислового комплексу - адміністрування, управління, фінансування, контроль якості, міжнародна кооперація", - додав Гусєв.

На його думку, майбутнє оборонно-промисловому комплексу як драйверу економіки забезпечено на наступні кілька десятиліть, що має надихати підприємства, які готові стати частиною ОПК і виробляти зброю та комплектуючі.

"Я вважаю, що економіка, яка на сьогодні стала повністю на військові рейки та акумулює всі можливі ресурси державного і недержавного секторів для виконання завдань національної безпеки та оборони України, після перемоги наступні десятиліття виконуватиме замовлення для формування запасів зброї, для нас, а також для наших партнерів", - заявив гендиректор "Укроборонпрому".

Відповідаючи на запитання про розвиток експорту, він зазначив, що в умовах війни компанія працює на перемогу і на потреби Збройних сил, і жодних інших пріоритетів вона не має, але вже нині закладаються стратегії повоєнного оновлення та розвитку.

"Ми зобов'язані витіснити Російську Федерацію і посісти провідне становище на традиційних глобальних ринках озброєння та військової техніки, де вони поки що займають вагоме місце. Це великий виклик і водночас велика можливість - у майбутньому спільно з партнерами виробляти продукцію, яка матиме попит, яка допомагає нам зараз перемогти окупантів, а надалі займатиме провідні позиції на міжнародній арені", - наголосив Гусєв.

Він нагадав про зразки української військової техніки, які добре зарекомендували себе під час війни: "Богдани", БТР-4, "Стугна", "Вільха", "Мінерал-У" та "Нептун".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Мінсільгосп США підвищив на 3,2% прогноз експорту Україною пшениці в 2024/25 МР

CRH може втратити в Україні активи на EUR100 млн через скасування судом дозволу АМКУ на покупку компаній "Дікергофф"

Виторг від реалізації підакцизних товарів у березні 2025р виріс - ДПС

Комісія першого конкурсу на нову генеруючу потужність відхилила пропозицію "Укрнафти" та ще двох учасників

Rozetka передать весь прибуток за продаж товарів "Біосфери" на відбудову зруйнованих складів

БЕБ може створити бібліотеку зразків тютюнової продукції для боротьби з контрафактом

Україна може переглянути податкову базу у 2026 р. через розрив у зовнішньому фінансуванні - Гетманцев

Посівна-2025 на 20,6% відстає від минулорічної

Матернова не вважає, що ЄС має "червоні лінії" щодо угоди України з США про мінерали

ЄС надасть Україні EUR1 млрд у вигляді грантів на оборонну промисловість за "данською моделлю" - посол

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА