Інтерфакс-Україна
10:17 08.02.2018

Tesla завершила 2017 рік зі збитком, планує отримати прибуток цього року

2 хв читати
Tesla завершила 2017 рік зі збитком, планує отримати прибуток цього року

Американський виробник електромобілів і сонячних панелей Tesla Inc. завершив зі збитком четвертий квартал і 2017 рік загалом, проте головний виконавчий директор компанії Ілон Маск дав оптимістичні прогнози на поточний рік.

Минулий квартал став для Tesla найгіршим в історії. Чистий збиток у жовтні-грудні збільшився до $675 млн, або $4,01 із розрахунку на акцію, порівняно з $121 млн, або 78 центів на акцію, за аналогічний період роком раніше. Скоригований збиток (без урахування разових витрат) зріс до $3,04 на акцію із 69 центів.

Виручка піднялася до $3,288 млрд проти $2,284 млрд у четвертому кварталі 2016 року.

Аналітики, опитані FactSet, у середньому прогнозували скоригований збиток на рівні $3,11 на акцію за виручки в $3,297 млрд.

За підсумками 2017 року збиток Tesla перевищив $1,4 млрд, при цьому багато прогнозів І.Маска не справдилися, зазначає MarketWatch.

Проте він представив ще сміливіші очікування на поточний рік.

"2018 рік, ймовірно, буде для нас дуже великим роком", - сказав голова Tesla під час телефонної конференції. Раніше в листі акціонерам він описав його як "рік перетворень".

"В якийсь момент у 2018 році ми плануємо почати генерувати квартальний прибуток на стабільній основі, випускаючи по 5 тис. Model 3 на тиждень, і я оптимістичний у тому, що ми будемо прибутковими за GAAP", - сказав І.Маск.

Tesla прогнозує також, що темпи зростання виручки в 2018 році будуть значнішими за торішні, коли вони перевершили 52%. Постачання Model S та Model X цього року становитимуть 100 тис., що практично відповідає рівню 2017 року (проте минулого року нова Model 3 лише з'явилася на ринку).

Компанія чекає на збільшення продажів акумуляторів утричі, а також незначного підвищення капвитрат із $3,4 млрд у 2017 році.

Котирування акцій Tesla на електронних торгах у середу знизилися на 0,4% після публікації звітності. Капіталізація компанії нині становить близько $56,4 млрд порівняно з $59,5 млрд у General Motors.

ОСТАННЄ

Заявки на участь у програмі залучення інвестицій у проєкти зі скорочення викидів можна подати до 30 січня — Мінекономіки

Кількість виданих кредитів за програмою "єОселя" у 2025 р. зменшилась на 8,7%

РФ у IV кв.-2025 вдвічі збільшила удари по портах України та пошкодила в 2,5 рази більше суден ніж у IV кв.-2024

Енергетики намагаються не допустити збільшення тривалості обмежень е/е в умовах похолодання та обстрілів РФ – глава Держенергонагляду

Мінцифри реалізує 9 погоджених урядом експериментальних проєктів щодо цифровізації в різних сферах

ЕКА починає прийом онлайн-заяв на часткову компенсацію знищеного війною майна та страхових премій при страхуванні від воєнних ризиків

Наглядова рада ПриватБанку погодила збільшення ліміту кредитної лінії для "єОселі" до 11,5 млрд грн

Максимальна допомога по безробіттю з січня 2026р зросла на 647 грн

Профіцит платіжного балансу в листопаді зріс до $5,1 млрд за збільшення дефіциту поточного рахунку до $3,5 млрд

Кабмін встановив працівникам UkraineInvest оклади в розмірі 11-43,7 тис. грн і до 100% надбавок

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА