12:35 14.02.2024

Чому собака їсть усе, що знаходить?

4 хв читати

Реклама 

sobaka-est-vse-6cb73

Якщо ваша собака піднімає та їсть усе, що знаходить на вулиці, то ви стикаєтесь із проблемною поведінкою, яку спочатку потрібно проаналізувати.

Для деяких власників собак прогулянка з вірним другом може перетворитися на справжнє мучення, оскільки собака їсть все, що знаходить на вулиці: шматки паперу, палички, каміння, різне сміття, фекалії інших собак тощо. Це, безумовно, проблема, яку потрібно вирішити, але спочатку необхідно зрозуміти природу компульсивної поведінки - симптому, який проявляється у вимушених діях, які, як відчуває собака, вона змушена виконувати в довільні моменти.

Джерело зображення koshachek.com

По-перше, слід сказати, що до певної міри нюхання та іноді навіть взяття предметів у рот є нормальним: таким чином, зокрема, цуценя, повинно вчитися про світ, точно відчуваючи запах і смак того, що його оточує, щоб зрозуміти, що це таке, яке його призначення, чи їстівне воно.

Собака є розумною твариною і, як така, дуже цікава: вона поводиться трохи як маленька дитина, яка, як правило, тягне все до рота і також використовує руки для дослідження оточення; руки, яких у цуценя немає, воно має лише нюх і щелепи, щоб пізнавати навколишній світ!

Тому немає нічого поганого, коли ваша собака бере предмети з підлоги в рот, такі як палички або листя, і нюхає їх, навіть коли мова йде про сечу або фекалії інших собак. Нам це може здатися огидним, але потрібно зрозуміти, що для собаки це зовсім не так, навпаки: коли вона, як нам здається, на довгі та нескінченні хвилини "нюхає" чужий запах, вона збирає інформацію про вік, стать, породу та навіть характер своїх побратимів.

З іншого боку, ситуація різко змінюється, коли собака піднімає все, що знаходить на своєму шляху, і часто, якщо її не зупинити, жує та ковтає це - це може становити серйозну загрозу для її здоров'я.

Майже щодня собаки потрапляють до ветеринарних клінік, проковтнувши щось небезпечне: від приманок для боротьби з паразитами до спеціально приготованих їстівних шматочків, пластикових виробів, шкарпеток, іграшок. У цих випадках часто єдиною можливою рішенням є хірургічне втручання. Перед тим, як проблема виникне, власник повинен вжити заходів, але як?

Як відучити собаку їсти все?

По-перше, не лайте і не бийте собаку: це ніколи не є ефективним методом виховання! Навпаки, слід робити протилежне, винагороджуючи її кожного разу, коли вона відволікається від небезпечного об'єкта або втрачає до нього інтерес. Наприклад, ви можете показати та змусити її нюхати смачний шматочок кожного разу, коли собака збирається взяти щось з землі на вулиці, давши їй їсти одразу, як тільки собака підніме морду з землі та подивиться на вас. Таким чином, чотириногий друг зрозуміє, що краще звертати увагу на господаря, ніж на будь-який випадковий предмет.

Іншою поведінкою, яку власник повинен уникати, є "виривання" знайдених предметів з рота домашнього улюбленця, якщо вони не становлять негайної загрози для його здоров'я, інакше можна отримати ефект, протилежний до очікуваного.

Наступного разу собака спробує негайно проковтнути будь-який предмет, навіть не намагаючись зрозуміти, що це таке, передбачаючи поведінку власника, боячись, що його заберуть; і можливо, це було щось, що інша собака ігнорувала, бо воно не було для неї цікавим.

Собака їсть все, що знаходить на підлозі вдома або на землі назовні: це може бути захворювання

У деяких випадках поведінка собаки, яка піднімає та їсть все, що знаходить, може бути справжнім захворюванням: це називається хворобою Німана-Піка. Це поведінкова патологія - споживання неїстівних продуктів, яке також може мати фізіологічні причини, такі як гастроінтестинальні захворювання, гіпертиреоз, діабет та анемія, що викликають поліфагію (розлад харчування, що проявляється збільшенням апетиту та жадібністю. Собака відчуває постійну потребу в їжі).

У цьому випадку зверніться до надійного ветеринарного лікаря, який призначить усі необхідні тести для перевірки підлеглих медичних станів або, в іншому випадку, порадить звернутися до спеціаліста з корекції поведінки, який може пояснити, як навчити вашого улюбленого собаку не робити цього - їсти все, що потрапляє під ніс.

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА