17:42 07.12.2023

Як підібрати пневматичний пістолет

4 хв читати

Реклама

У цьому огляді ми розглянемо основні характеристики пневматичних пістолетів за їхньою значимістю, щоб вам було простіше визначитися з вибором відповідної зброї.

Дулова енергія

Це ключовий параметр, який визначає клас пневматичної зброї і, найголовніше, її потужність. Більшість пістолетів знаходиться в межах 3 Дж і не підпадає під визначення зброї. Однак існують рідкісні моделі, що виходять за межі 3 Дж, такі як PCP-зброя, призначена для спортивної стрільби на великих дистанціях.

Фактична дулова енергія більшості пістолетів у категорії до 3 Дж часто нижча. Наприклад, швидкість стандартної кульки вагою 0,35 г, що вилітає зі ствола МР-654, становить 60-70 м/с, що відповідає енергії пострілу всього 0,7 Дж.

Принцип дії

Дулова енергія пістолета зазвичай безпосередньо залежить від принципу його дії:

  • Газобалонні: Працюють від балонів із вуглекислим газом. Зазвичай мають найнижчу потужність, але високу скорострільність. Один балон може забезпечувати від 50 до 100 пострілів залежно від конструкції.
  • Мультикомпресійні: Рідкісна категорія з вбудованим резервуаром і насосом для накачування тиску перед пострілом. Забезпечують високу точність, але низьку скорострільність.
  • Пружинно-поршневі: Класичні моделі з пружинним компресором, що вимагає взводу перед пострілом. Поєднують високу потужність і точність, часто використовуються новачками в спортивній стрільбі.
  • PCP: Оснащені резервуаром високого тиску з попереднім накачуванням. Найточніші та найпотужніші пістолети, призначені для спорту, але з високою ціною.

Призначення

Пістолети діляться на спортивні та розважальні.

  • Розважальні: Мають низьку точність і потужність, придатні для стрільби по банках. Недорогі, з низькою ціною пострілу, часто імітують реальні прототипи для колекціонерів.
  • Спортивні: Відрізняються точністю і потужністю, що перевищує 3 Дж. Полегшені для повторюваної точної стрільби, використовуються в спорті.

Вид

Пневматична зброя класифікується за конструкцією:

  • Класичний пістолет: Повторює бойовий прототип, зручний у використанні.
  • Револьвер: Має довший ствол для більшої точності, але обмежений боєзапасом.
  • Пістолет-кулемет: Здатний вести вогонь в автоматичному режимі, з об'ємними магазинами.

Типи боєприпасів і стволів

Пневматичні пістолети використовуються для стрільби кулями або каліброваними кулями з діаметрами 4,5 мм і 5,5 мм. Інші екзотичні боєприпаси, як-от пензлики і стрілки, не розглядаються серйозно, оскільки їх можна використовувати тільки в деяких моделях пістолетів, вони псують ствол і мають незадовільну балістику.

Кульки або BB-кулі являють собою круглі підкаліберні снаряди з оцинкованої або обмідненої сталі вагою від 0,3 до 0,5 г. Вони призначені для стрільби з гладкого ствола. Однак у нарізному стволі точність значно знижується через неможливість забезпечення герметичності, що призводить до непередбачуваного руху кульки по стволу. Також існують калібровані свинцеві кульки для нарізної пневматики, але вони не підходять для пістолетів з магазинним живленням через можливі деформації в магазині, що може спричинити зам'яття, клини або пошкодження зброї.

Більшість пістолетів для розважальної стрільби використовують кульки через їхню низьку вартість, можливість застосування містких магазинів і задовільні балістичні характеристики, що робить їх чудовим вибором для стрільби по банках або мішенях з паперу.

Кулі для пневматики мають різні форми і виготовляються з різних матеріалів. Зазвичай для пістолетів використовуються легкі кулі масою 0,25-0,35. Однак вага і форма куль можуть варіюватися, і різні моделі зброї можуть показувати різну точність і потужність залежно від типу куль.

Кулі підходять для спортивної та високоточної стрільби і проявляють себе найкращим чином з нарізними стволами.

Деякі пістолети можуть використовувати як кулі, так і кульки одночасно, причому стрільба кулями забезпечує вищу точність.

Тип ствола найчастіше залежить від типу використовуваного боєприпасу: пістолети для куль зазвичай оснащені нарізним стволом, тоді як для пістолетів на кульках застосовується гладкий ствол.

Стрільба кульками з нарізного ствола з часом може пошкодити нарізи і погіршити точність зброї, тому не рекомендується використовувати кульки в кульових пістолетах, навіть якщо вони підтримують таку функцію.

Блоубек

Блоубек - це функція імітації віддачі, що трапляється в деяких пістолетах середнього і високого цінового сегмента. Вона не впливає на балістику зброї, але робить процес стрільби реалістичнішим.

Блоубек працює за рахунок відведення частини газу під час пострілу для відкату затвора, що збільшує витрату вуглекислого газу. Тому пістолет із блоубеком може зробити 30-40 пострілів, тоді як пістолет із нерухомим затвором зробив би 80 пострілів. Це невелика ціна за більше задоволення від стрільби.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Посол Корнійчук: якщо РФ не дати відсіч - війна розгорнеться на території ЄС

Бізнесам, чиї сайти працюють на "Тільді", не підключають послуги monobank

Музичний проєкт "Україна у вогні" об'єднує музикантів з 11 країн для підтримки України

Світові зірки спорту та їх пристрасть до азартних розваг, ігрових автоматів та казино - огляд

Посольство України в Ізраїлі: необхідно спільними зусиллями зупинити загибель українців

Центр Разумкова: Оцінка ситуації в економічній сфері, соціальне самопочуття громадян, віра в перемогу

Підписано першу факторингову угоду в межах спільної програми ОТП Банку і USAID

Допомагати тим, хто цього дійсно потребує: як торговельні комплекси Arricano об’єднують людей під час війни

Бізнес і перемога: на сплачені компанією IDS Ukraine податки за рік можна придбати понад 60 тисяч FPV-дронів для ЗСУ

Мінкульт залучає науковців до збереження культурної спадщини

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА