18:00 04.12.2023

На храмове свято у костелі св. Миколая внесуть мощі св. Йоана Павла ІІ та відкриють виставку картин

3 хв читати

У День святого Миколая, 6 грудня, в костелі св. Миколая в Києві, що на вул. Великій Васильківській 75, відбудеться урочисте внесення мощей св. Йоана Павла ІІ, 264-го Папи Римського.

"Цього року ми вперше всією Україною будемо святкувати день св. Миколая 6 грудня. Нехай це буде свято єдності і любові, тому що це дуже важливо, що ми святкуватимемо РАЗОМ. Всією Країною. Ми сядемо сваритись з різних питань, але коли переживаємо сковані часи ми завжди об’єднуємось. Початок повномасштабної війни примирив нас всіх і об’єднав. Ми стояли разом. Католики і православні. Віруючі  і невіруючі. Українці та громадяни інших країн", – говорить настоятель парафії св. Миколая отець Павло Вишковський ОМІ.

День св. Миколая кожен згадує з дитячим трепетом: Бессона ніч, та очікування подарунків під подушкою? Але хто такий насправді святий Миколай?

І наскільки важливий цей святий для нас?

Святий Миколай – справжня, не вигадана особа. Він жив в 3 столітті, ймовірно, в місті Патара, на території сучасної Туреччини. Був єдиною дитиною багатих батьків. Після того як його батько помер, Миколай отримав спадок і виріш роздавати його нужденним. За переказами, він робив це таємно. Так, наприклад, підкинув гроші бідному шляхтичу, щоб три його дочки могли вийти заміж. Звідси і образ Миколая, який приносить подарунки вночі, і таємно кладе їх під подушку чемним дітям. Так, св. Миколай допомагав тим, хто потребував допомоги, різним людям.

"Напередодні Дня св. Миколая пригадаємо костел св. Миколая, який зараз так само об’єднує різних людей: як вірян, так і представників громадських організацій, селебріті. Але що саме об’єднує цих всіх людей? Жага до справедливості та порятунок.

Цей храм в Києві – єдина неоготична споруда столиці, творіння відомого архітектора Городецького. У радянські часи храм у католиків відібрали більшовики, а за незалежної України його так і не повернули власникам – релігійній громаді.

І який наслідок, готична унікальна споруда розпадається просто на очах.

Більше 30 років католики намагаються достукатись до Мінкульту, аби той передав будівлю католикам, які готові взятись за її реставрацію.

 Цього року, вичерпавши всі способи, громада подала петицію на сайт КМУ.

https://petition.kmu.gov.ua/petitions/5649

І зараз, напередодні 6 грудня, кияни і всі небайдужі українці з дитячим трепетом сподіваються на чудо. Ми віримо, що спільними зусиллями, ми зможемо не тільки набрати необхідні голоси для розгляду петиції, а Кабмін, Мінкульт нарешті дотримають своїх обіцянок, і готична перлина Києва та України буде врятована і принесе радість і надію ще не одному поколінню українців", – зазначає отець Павло.

Також на честь свята буде представлена виставка картин київської художниці Світлани Севостьянчик "Сила вистояти".

Офіційне відкриття розпочнеться о 17:30. Вхід вільний.

У творчості Світлани з’явилось нове направлення – сучасна історія і образи біблейських персонажів, які вже посіли свої місця у декількох храмах України та світу.

"Завдяки її роботам наш Костел, як витвір українського мистецтва..., як місце служіння українському народу..., як простір української культури...допоможе світу відчути, що Україна – унікальна країна.

Світлана у просторі своїх чисельних робіт надає нам СИЛУ ВИСТОЯТИ і запалює СВІТЛО І ВІРУ в нашу НЕЗЛАМНІСТЬ і ПЕРЕМОГУ...", – описує творчість художниці Олена Красна, кандидат філ. наук, Заслужений працівник освіти, авторка книги "Вакансія. Дитина. Вакансія".

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА