Інтерфакс-Україна
13:41 14.03.2025

На переговорах категорично не можна обговорювати скорочення ЗСУ, це гарантія існування незалежної України - Палатний

2 хв читати
На переговорах категорично не можна обговорювати скорочення ЗСУ, це гарантія існування незалежної України - Палатний

Під час майбутніх перемовин в жодному разі не можна обговорювати скорочення Збройних сил України та військово-промислового комплексу. Україна має зберегти 500-тисячну професійну та технологічну армію з достойними зарплатами, а також дронові та ракетні програми. Про це заявив перший заступник голови партії "УДАР Віталія Кличка", голова ЦВК партії Артур Палатний.

"Єдина реальна гарантія існування України та існування мирної Європи – це Збройні сили України. Головна річ, яку категорично не можна обговорювати в перемовинах з США, ЄС і Росією – це будь-які послаблення, зменшення чи обмеження ЗСУ. Не можна дати згорнути нашу армію до розміру миротворчого контингенту з гігантом-людожером під боком. Якщо ми на це погодимось, територія не матиме жодного значення, як і будь-чиї гарантії безпеки. ЗСУ мають бути сталою величиною серед усіх перемінних у формулі майбутнього миру", - написав Артур Палатний.

Також не може обговорюватись зменшення нашого ВПК, наголосив Палатний.

"Жодного скорочення ракетних програм, програм з виготовлення дронів та іншої зброї! Ми вже проходили снарядний голод від затягування з постачанням ракет, наданих іншими державами. Скорочення цих програм – це перетворення навіть численної армії на гарматне м’ясо. Ми ж повинні за найвищу цінність мати життя захисників та захисниць", - наголосив він.

Палатний також розповів, яким бачать майбутнє ЗСУ в партії УДАР.

Перш за все це має бути 500-тисячна професійна технологічна армія, ядро якої складатимуть військові, які повернуться з фронту та виявлять бажання захищати Україну далі.

"Чим більшими та сильнішими будуть ЗСУ, тим меншим у росіян буде бажання "павтаріть". Тим триваліше на Європейському континенті буде мир та спокій", - наголосив Палатний.

Мінімальний рівень зарплати військового має бути не нижчим за той, що зараз отримують бійці на передовій, аби військова служба залишалася престижною та забезпечувала гідний рівень життя.

"Цифра у десяток мільярдів євро не є значною сумою для масштабів ЄС, який натомість отримає потужну стіну захисту на кордоні з "одичалими". І задача української влади пояснити європейцям, що сильна армія України на європейських кордонах – це вигідна інвестиція в їхню безпеку. І платити за це мають наші європейські партнери", - упевнений Палатний.

Він також зазначив, що Україна розробила унікальні ракетні та дронові технології, які стануть основою стратегії сучасних армій світу. І ці напрацювання потрібно обов’язково зберегти та розвинути.

ОСТАННЄ

Кредитний портфель МСБ ТАСКОМБАНКУ перевищив 3 млрд грн: підтримуємо бізнес, що тримає економіку країни

Великодні традиції для нового покоління: майстер-клас від Moneyveo для дитячого будинку

Міжнародне визнання якості: виробник "Моршинської" пройшов аудит за глобальним стандартом FSSC 22000 без жодного зауваження

Епіцентр запустив “пухнастий” стікер-пак для спілкування з клієнтами

Чи потрібен SIEM малому та середньому бізнесам?

"Шахтар Сталеві": історія, досягнення та шлях команди ветеранів

ОТП БАНК адаптував програми автокредитування під потреби клієнтів: будь-яку машину з пробігом можна купити за день

УВКБ ООН та Міністерство соціальної політики відкрили відремонтований корпус санаторію із соціальними послугами для підтримки вимушено переміщених та постраждалих від війни людей

Українські компанії створили Альянс із цифрового суверенітету

Forbes Ukraine організовує форум НадЛюди 2025, де оголосить Найкращого роботодавця року

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА