12:30 20.09.2024

Експерти Capital Times поділилися прогнозами курсу долара на наступний рік

2 хв читати

Реклама

1

Нормальним рівнем інфляції у розвинених країнах вважається 1-3%. Показник 4-8% називають помірним. А від 8% — високим. У 2024 році показник інфляції в Україні, за даними НБУ, становить 8,2%, що є доволі гарним результатом, враховуючи повномасштабну війну та повʼязані з нею економічні виклики. Втім, навіть помірний показник досить суттєво позначається на динаміці курсу валют.

У травні 2024 року курс долара вперше перетнув позначку у 40 грн. Вже влітку його вартість перевищила 41 грн, а до кінця року, за прогнозами Capital Times, вона може досягнути 42,5 грн. Також у Capital Times зазначили, що на кінець наступного року долар може коштувати 45,5 грн. Втім, попри такий прогноз, залишаються приводи для оптимізму.

Економічне життя України продовжується, західні партнери надають необхідну підтримку, заробітна плата виплачується, кошти на фінансування армії вдається знаходити, громадяни працюють, роблять покупки, беруть кредити та залишаються активними учасниками економічного життя країни. Паралельно розвивається ринок криптовалют, навіть попри певну законодавчу невизначеність. 

Якщо ж відхилитися від курсів валют, то об'єктивно в Україні спостерігаються позитивні зміни, особливо порівнюючи з показниками 2022 року:

  • У 2022 році реальний ВВП знизився на 28,9%, але вже у 2023 році почав відновлюватися — в середньому на 3-5% щороку.
  • Інфляція у 2022 році склала 26,6%, у 2023 році всього 5,1%, у 2024 році орієнтовно може досягти 9%, а у 2025 році знизиться до 7% (за прогнозами).
  • Золотовалютні резерви України з 28,5 млрд доларів у 2022 році зросли майже на третину за роки війни й становлять понад 41,5 млрд доларів.

Так, для звичайного споживача субʼєктивно простіше оцінювати ситуацію саме з огляду на курси валют та зростання цін. Однак експерти наголошують, що в поточних умовах, потрібно розглядати її більш глобально та робити відповідні прогнози. Наразі українській економіці дійсно складно відновлюватися через війну, втрату територій та мобілізацію, що так чи інакше призводить до дефіциту кадрів у багатьох нішах.

Поміж іншим нещодавно стало відомо, що Україна готується погодити план реструктуризації зовнішнього боргу та досягти домовленостей з європейськими партнерами з метою зменшення фінансової залежності країни від США в наступні роки й разом з тим мінімізувати ризики результатів виборів у Сполучених Штатах. Це важливий крок не лише у поточному моменті, але й в осяжній перспективі, коли війна зрештою закінчиться. Знову ж таки, чітких прогнозів у цьому питанні бути не може, але уряд та інші учасники економічного життя країни вже зараз працюють на майбутні перспективи.

Джерело: Kurs Finance

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Майбутнє є!": Danone спільно з МОЗ запускає масштабну соціальну ініціативу, що посилить систему медичної реабілітації

Sense Bank, Мінекономіки, ФРП та Фонд енергоефективності запускають спільний проєкт

з 18 по 20 ЖОВТНЯ пройде виставка "Здоров'я та довголіття-2024"

Sense Bank та Фонд енергоефективності об’єднують зусилля для енергомодернізації житлових будинків

ОТП БАНК та EBA запросили бізнес на зустріч: говорили про інструменти для експортерів

В Києві відбувся ХVІ Рішельє-форум публічної служби 2024: ПІДСУМКИ

"Ситуація критична": експерт про підготовку до опалювального сезону

Автоматичний статус УБД: як, коли, кому: юристи-волонтери запрошують військовослужбовців на відкритий вебінар

"Інтерфакс-Україна" запускає оновлену систему доступу до своїх сервісів

Митці з України та ЄС представили виставку творчих робіт, у яких переосмислили культурний зв'язок між Україною та Євросоюзом

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА