10:58 05.09.2024

Як позбутися безсоння, якщо проблема у стресі

3 хв читати

Реклама

Хоча б раз у житті кожна людина стикалась з проблемами недосипу, коли зранку вже відчувається брак сил та енергії. Коли сну недостатньо, з’являються негативні наслідки з боку організму, але першою чергою це шкідливо впливає на стан нервової системи. Статистика показує, що майже 20% населення відчувають складнощі із засинанням. Розгляньмо, як позбутися недосипу та покращити своє здоров’я.

Наслідки хронічного недосипання

Сон є важливою частиною людського існування. Під час сну організм відпочиває, набирається сил. Поліпшується імунітет, а головне – мозок позбавляється від продуктів метаболізму.

Спати дорослій людині потрібно щодня не менше 8 годин, дітям – 10-12 годин. Хронічним недосипом можна вважати стан, коли на сон припадає не більше 6 годин за добу.

Наслідки постійного недосипання:

  • Зниження швидкості реакції внаслідок зменшення активності головного мозку. З’являється неуважність, можуть бути проблеми із пам’яттю.
  • Підвищення дратівливості, організм швидко виснажується, продуктивність суттєво знижується, починаються проблеми у спілкуванні з сім’єю та оточенням.
  • Внаслідок недостачі сил погіршується імунітет, організм стає вразливим до різних інфекційних захворювань. Можливість захворіти при хронічному недосипанні підвищується у декілька разів.
  • Зниження фізичної активності через швидку втомлюваність.
  • Одним із симптомів браку сну є надмірний апетит, при тому, що обмін речовин знижується. Людину більше тягне на солодке. Це може призвести до проблем із вагою. Порушується синтез гормонів, що відповідають за насиченість та апетит. У тяжких випадках це може стати причиною ожиріння та діабету.
  • З боку зовнішнього вигляду спостерігаються темні кола під очима, блідий та тьмяний колір шкіри.

Впоратися з проблемним засинанням допоможуть якісні заспокійливі препарати, які призводять до зменшення тривожності, а мозок дає команду організму на відпочинок.

Рекомендації, як покращити сон

Згідно з дослідженнями лікарів, спати потрібно по 8-9 годин на добу й лягати не пізніше 23.00. Але багато в кого проблема не лише із режимом, а й із нічними чи ранніми пробудженнями, коли не вдається більше заснути. Так людині лишається всього 4-5 годин сну на добу. У таких випадках лікар може виписати снодійні, які дають змогу добре виспатися та набратися сил.

Щоб допомогти організму достатньо відпочивати, спеціалісти дають деякі рекомендації:

  • Якщо сон довго не приходить увечері, треба знизити рівень тривожності – частіше спілкуватися з рідними та друзями, міняти обстановку, займатися фізичними вправами.
  • Скласти графік дня з активними фазами та часом на відпочинок. Можна спробувати денний сон.
  • Здорове харчування. Останній прийом їжі за 3 години до сну, а складатися він повинен з фруктів та овочів, нежирного м’яса, молочних продуктів.
  • Добре розслабитись допомагає масаж, вправи для релаксу, ароматерапія.

Нестача нічного відпочинку чи його погана якість впливає на стан серцево-судинної системи, тому важливо давати організму час на відновлення сил. Але слід пам’ятати, що надолужити сон неможливо, як і відіспатися на вихідних. Кожен день бажано прокидатись в один і той же час та лягати не пізніше 23.00. 

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА