Інтерфакс-Україна
10:58 05.09.2024

Як позбутися безсоння, якщо проблема у стресі

3 хв читати

Реклама

Хоча б раз у житті кожна людина стикалась з проблемами недосипу, коли зранку вже відчувається брак сил та енергії. Коли сну недостатньо, з’являються негативні наслідки з боку організму, але першою чергою це шкідливо впливає на стан нервової системи. Статистика показує, що майже 20% населення відчувають складнощі із засинанням. Розгляньмо, як позбутися недосипу та покращити своє здоров’я.

Наслідки хронічного недосипання

Сон є важливою частиною людського існування. Під час сну організм відпочиває, набирається сил. Поліпшується імунітет, а головне – мозок позбавляється від продуктів метаболізму.

Спати дорослій людині потрібно щодня не менше 8 годин, дітям – 10-12 годин. Хронічним недосипом можна вважати стан, коли на сон припадає не більше 6 годин за добу.

Наслідки постійного недосипання:

  • Зниження швидкості реакції внаслідок зменшення активності головного мозку. З’являється неуважність, можуть бути проблеми із пам’яттю.
  • Підвищення дратівливості, організм швидко виснажується, продуктивність суттєво знижується, починаються проблеми у спілкуванні з сім’єю та оточенням.
  • Внаслідок недостачі сил погіршується імунітет, організм стає вразливим до різних інфекційних захворювань. Можливість захворіти при хронічному недосипанні підвищується у декілька разів.
  • Зниження фізичної активності через швидку втомлюваність.
  • Одним із симптомів браку сну є надмірний апетит, при тому, що обмін речовин знижується. Людину більше тягне на солодке. Це може призвести до проблем із вагою. Порушується синтез гормонів, що відповідають за насиченість та апетит. У тяжких випадках це може стати причиною ожиріння та діабету.
  • З боку зовнішнього вигляду спостерігаються темні кола під очима, блідий та тьмяний колір шкіри.

Впоратися з проблемним засинанням допоможуть якісні заспокійливі препарати, які призводять до зменшення тривожності, а мозок дає команду організму на відпочинок.

Рекомендації, як покращити сон

Згідно з дослідженнями лікарів, спати потрібно по 8-9 годин на добу й лягати не пізніше 23.00. Але багато в кого проблема не лише із режимом, а й із нічними чи ранніми пробудженнями, коли не вдається більше заснути. Так людині лишається всього 4-5 годин сну на добу. У таких випадках лікар може виписати снодійні, які дають змогу добре виспатися та набратися сил.

Щоб допомогти організму достатньо відпочивати, спеціалісти дають деякі рекомендації:

  • Якщо сон довго не приходить увечері, треба знизити рівень тривожності – частіше спілкуватися з рідними та друзями, міняти обстановку, займатися фізичними вправами.
  • Скласти графік дня з активними фазами та часом на відпочинок. Можна спробувати денний сон.
  • Здорове харчування. Останній прийом їжі за 3 години до сну, а складатися він повинен з фруктів та овочів, нежирного м’яса, молочних продуктів.
  • Добре розслабитись допомагає масаж, вправи для релаксу, ароматерапія.

Нестача нічного відпочинку чи його погана якість впливає на стан серцево-судинної системи, тому важливо давати організму час на відновлення сил. Але слід пам’ятати, що надолужити сон неможливо, як і відіспатися на вихідних. Кожен день бажано прокидатись в один і той же час та лягати не пізніше 23.00. 

ОСТАННЄ

Великодні традиції для нового покоління: майстер-клас від Moneyveo для дитячого будинку

Міжнародне визнання якості: виробник "Моршинської" пройшов аудит за глобальним стандартом FSSC 22000 без жодного зауваження

Епіцентр запустив “пухнастий” стікер-пак для спілкування з клієнтами

Чи потрібен SIEM малому та середньому бізнесам?

"Шахтар Сталеві": історія, досягнення та шлях команди ветеранів

ОТП БАНК адаптував програми автокредитування під потреби клієнтів: будь-яку машину з пробігом можна купити за день

УВКБ ООН та Міністерство соціальної політики відкрили відремонтований корпус санаторію із соціальними послугами для підтримки вимушено переміщених та постраждалих від війни людей

Українські компанії створили Альянс із цифрового суверенітету

Forbes Ukraine організовує форум НадЛюди 2025, де оголосить Найкращого роботодавця року

Відкриття рахунку в цінних паперах тепер доступне у застосунку OTP Bank UA

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА