10:34 03.09.2024

Три роки після пожежі в київському костелі Св. Миколая - представники влади не виконали жодної обіцянки

3 хв читати
Три роки після пожежі в київському костелі Св. Миколая - представники влади не виконали жодної обіцянки

Сьогодні 3 роки, як в ніч з 3 на 4 вересня 2021 р. цілу Україну і світ сколихнула новина - палає неоготичний костел св.Миколая в Києві. Його порівнювали з Нотр-Дам в Парижі. Небайдужі бізнеси та громадяни збирали кошти на порятунок. Тоді українці вкотре показали, що біда нас обʼєднує.

Але як відчували себе ті, хто приходив сюди щоденно? Для кого це місце є другим Домом. Як переживали цю подію віряни, римо-католики костелу св.Миколая?

 "Коли палав костел я не повірила, що це правда. Коли побачила фото і відео зрозуміла, що на превеликий жаль це відбувається. Коли вперше зайшла в костел після пожежі, все було чорне. Я думала, костел згорів вщент. Але навіть на цьому згарищі проросла надія. Ікона Божої Матері, яка могла згоріти в пожежі - вціліла. А ми? Ми обʼєднались, як ніколи. Ми збирались на Службу на вулиці, ми придумували, як прикрасити тимчасовий вівтар, і де ховатись, коли дощило. Ми знаходили прихисток під час Святої Меси на сходах захристії, було тісно, але ми відчували спільність. Нас підтримували віряни з усіх парафій. Саме в цей сумний для наших вірян час, вийшов на великих екранах фільм "Вірити", коли на цілий кінозал кінотеатру "Київська Русь" лунали християнські вітання "Слава Ісусу Христу! Навіки Слава", а коли в кінострічці зʼявився кадр з пожежою храму, яку палили комуністи,  у парафіян навертались сльози. Але попри все. Ми відчували єдність. Ми відчували, що це Єдина Церква" - згадує парафіянка Марія-Тереза.

"Єгипетський народ, теж нарікав, коли треба було вийти з неволі. Було важко, і вони хотіли повернутись в рабство. Може це знак, що прийшов час і нам вийти з неволі. Час діяти. Боротись за свій храм", - підтримував тодішній настоятель парафії о.Віталій Подолян ОМІ.

А потім розпочалися перші кроки і боротьба парафії за повернення і порятунок костелу св. Миколая. Після того, як вірянам дозволили спуститись в нижній храм, парафіяни почали очищати костел від наслідків страшної пожежі. В результаті переговорів - 5.11.2021 р. підписано перший меморандум про співпрацю щодо остаточної передачі костелу вірянам. За нового настоятеля о. Павла Вишковського ОМІ - 18.02.2022 р. - богослужіння перенесли наверх. 20.02.2022 р. - освячення костелу єпископом Віталієм Кривицьким. Війна. Гуманітарний штаб. 5.11.2023р. - Петиція про передачу костелу вірянам. 6.12.2023 р. - продовження Меморандуму…

І на жаль, в цій хронології досі немає дати повернення храму вірянам. Міністерство культури та інформаційної політики України продовжує ігнорувати виконання зобов’язань щодо передачі приміщення Костелу Св. Миколая в Києві у постійне користування релігійній громаді.

"Ми продовжуємо боротьбу, бо кожен рік не на користь костелу - пожежа дуже сильно понівечила його. Він продовжує руйнуватись і перебуває на межі знищення. Але ми вже рятуємо і будемо робити все, що в наших силах, щоб вберегти цей Божий Дім для майбутніх поколінь.

Навіщо? Бо тут навіть за ці 3 роки відбувались Хрещення, Вінчання, тут діти приймали Перше Причастя і щоденно кожен міг посповідатись та прийти на Святу Месу. Просто зайти і тихенько побути сам на сам з Богом. Знайти підтримку. Знайти Надію. Знайти Бога. Ми не здамось і ми переможемо! З нами Бог і Україна!", - наголошує настоятель парафії св. Миколая о. Павло Вишковський ОМІ.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА