Викладач із шахів для дітей: коли потрібен та як краще навчатись
Реклама
Почати грати в шахи ніколи не пізно, не кажучи вже про те, щоб навчити цієї гри дитину. Навіть з 3-4 років можна почати просто знайомити малюка з фігурами та полем, у 5 років розповісти, як ходять фігури, а з 6-7 — почати тренування. Саме з такого юного віку шахова школа для дітей починає підготовку майбутніх шахістів. Тож відповідь на перше питання про період для початку роботи з викладачем ви вже маєте. Тепер варто розібратися, за яких обставин таке навчання потрібне.
Коли потрібен викладач з шахів?
Зазвичай шахова школа для дітей набирає учнів молодшого шкільного віку, коли їх приводять батьки. У кожного з них може бути своя мета:
- Дитина сама висловила бажання навчатись через власну цікавість до гри. Це найкращий варіант, адже в таких учнях зберігається мотивованість, а отже є всі шанси досягти високого звання та чемпіонського титулу у майбутньому.
- Батьки помітили в дитині схильності чи талант у шахах й бажають їх розвивати. В цьому випадку тренер працює не лише на теоретичну й практичну підготовку дитини, а й над її мотивацією.
- Коли у батьків немає можливості самостійно навчати дитину, а в неї виник інтерес до шахів. В такому разі шахова школа для дітей все візьме під свій контроль. До речі, хорошим прикладом такого закладу є CHESS LEADER.
Як можна навчатися?
Сучасні секції та студії для дітей зазвичай пропонують два формати: очне навчання та онлайн. Звісно, очна форма дає змогу дитині наживо бачити викладача та суперників, торкатися фігур, соціалізуватися. Але у сучасних умовах України безпечніше онлайн-формат, і багато хто з батьків шукає викладачів, які працюють саме за такою схемою. Особливості онлайн навчання грі в шахи такі:
- Дистанційне пояснення теорії.
- Гра проходить на віртуальній дошці, яка одночасно обмежує час на хід та веде запис ходів.
- Завдяки використанню програмного забезпечення є можливість одразу аналізувати партію, виявляючи власні помилки та роблячи висновки, як треба і як не треба робити в певних позиціях.
- Дитина може розкласти перед собою справжні шахи та повторювати хід гри на дошці.
- Навчатися можна у зручний час, не треба витрачати кошти та час на дорогу.
Наскільки ефективне онлайн-навчання?
Тут все залежить від професійності викладача та зацікавленості самої дитини. Якщо все складається найліпшим чином, результат буде видно з перших занять. Тому обираючи школу шахів та викладача, приділіть цьому аспекту достатньо уваги.
Освоєння шахів — це не тільки про спорт та перспективи професійного розвитку у майбутньому в ньому. Це й про додатковий розвиток дитини:
- Загальне розширення знань.
- Розвиток логічного мислення та аналітичних здібностей.
- Формування навички конкурувати.
- Розвиток концентрації та пам’яті.
Тож віддати дитину у шахову школу можна не лише заради великих успіхів у цьому спорті, а й просто для загальної користі. Головне не примушувати дитину, а йти за покликом її серця та щирим бажанням круто грати в шахи.