16:14 05.06.2019

Апеляція зобов'язала НКРЕКП забезпечити відшкодування "Харківгаз" 590 млн грн за економічно необґрунтований тариф

2 хв читати

Київ. 5 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Шостий апеляційний адміністративний суд (Київ) підтвердив рішення суду першої інстанції за позовом АТ "Харківгаз" до Нацкомісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), зобов'язавши регулятора встановити для компанії економічно обґрунтований тариф, включивши до нього відшкодування 589,9 млн грн збитків.

Про це повідомив голова правління "Харківгазу" Дмитро Новицький на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в середу.

Йдеться, зокрема, про компенсацію збитків, понесених компанією у результаті встановлення для неї тарифу, в якому обсяг природного газу для виробничо-технологічних витрат (ПТВ) було враховано не на достатньому рівні.

Згідно з рішенням суду від 15 травня 2019 року, НКРЕКП зобов'язана включити до тарифу компенсацію вартості газу на ПТВ за 2014-2015 рр. у розмірі 230,3 млн грн, за 2016-2017 рр. - 124 млн грн, за минулий рік - 235,3 млн грн.

Так, за даними "Харківгазу", ціна палива, врахована Нацкомісією в тарифі, становить 5,8 тис. грн за 1 тис. куб. м газу, тоді як фактична середньозважена ціна за 2018 рік становить понад 11 тис. грн.

Раніше аналогічне рішення Шостий апеляційний адмінсуд виніс щодо позову АТ "Дніпропетровськгаз" про компенсацію Нацкомісією 1,038 млрд грн збитків від необґрунтованого тарифу на розподіл.

Як повідомлялося, газорозподільні компанії неодноразово порушували питання обліку на неналежному рівні обсягів газу для ПТВ у встановлених регулятором тарифах, а також питання обліку газу для ПТВ за заниженою вартістю. За даними "Регіональної газової компанії" (РГК), збитки операторів газорозподільних мереж, зокрема і через занижений тариф, за останні п'ять становлять 40 млрд грн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Борг держави перед Autostrada за виконані у 2022-2024 рр. роботи становить понад 3 млрд грн

Рада бізнес-омбудсмена розробила рекомендації для усунення бар’єрів у відновленні критичної інфраструктури

Бездіяльність влади призвела до критичної ситуації з мобілізацією - експерти

В України є потенціал до мобілізації від 300 до 800 тисяч добровольців – дослідження

Медмережа "Добробут" планує розширити роботу за ПМГ, очікує на контрактування з НСЗУ

Приватні клініки готові до роботи у ПМГ, але пропонують перегляд підходів до формування її пакетів для зниження собівартості медпослуг

МОЗ продовжує перешкоджати входженню приватних клінік в ПМГ та створює дискримінаційні умови для них - учасники ринку

Київські парки зменшилися на 800 га за 10 років – КЕКЦ

Ветерани з ампутаціями: Суспільство має прийняти той факт, що людей із ампутаціями ставатиме більше

Заповідними на Київщині у 2024 році стали 23 нові об'єкти, зокрема ділянки Змієвих валів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА