Інтерфакс-Україна
14:05 12.02.2014

Влада має пояснити логіку розслідування розгону Майдану 30 листопада - Томенко

2 хв читати
Влада має пояснити логіку розслідування розгону Майдану 30 листопада - Томенко

Екс-голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов та екс-заступник секретаря РНБО Володимир Сівкович, щодо яких закрито провадження з приводу розгону Майдану 30 листопада, не повинні підпадати під загальну амністію, впевнений народний депутат фракції "Батьківщина" Микола Томенко.

"Точно під загальну (амністію - ІФ), на мій погляд, навіть з політичної точки зору, з точки зору пошуку компромісу, ми не можемо на це йти", - сказав він на прес-конференції в середу в Києві.

"Тому я очікую пояснення від влади, яка логіка далі буде в розслідуванні ( подій - ІФ ) 30 листопада", - додав М.Томенко.

Він також наголосив, що до розслідування події 30 листопада потрібно бути надзвичайно уважним. "Якщо просто без коментарів президента, генерального прокурора, міністра внутрішніх справ сьогодні залишиться інформація, що суд виправдав Попова, Сівковича - ситуація загострюється Я абсолютно в цьому впевнений", - пояснив парламентарій.

При цьому М.Томенко висловив думку, що якщо визнаний той факт, що ці особи не причетні до розгону Майдану 30 листопада, "вони не давали вказівки, але є люди в "Беркуті" або ще десь, які причетні, або в міністерстві і так далі".

Як повідомлялося, близько 4-ї години ранку 30 листопада 2013 року бійці спецпідрозділу "Беркут" жорстоко розігнали людей з майдану Незалежності, що виступали проти паузи в євроінтеграції. Кадри з розгоном Євромайдану шокували українців і світову громадськість. 30 листопада обурені українці почали збиратися на Михайлівській площі. Акції протесту тривають досі.

Генеральна прокуратура України 14 грудня 2013 повідомила про вручення підозр у перевищенні службових повноважень В.Сівковичу, О.Попову, екс-начальнику столичного главку міліції Валерію Коряку та його заступнику Петру Федчуку. Згідно з повідомленням, 13 грудня О.Попов дав свідчення про свої дії в ніч на 30 листопада, а наступного дня президент України Віктор Янукович усунув його з посади голови КМДА. Крім того , були відсторонені В.Сівкович, В.Коряк і П.Федчук.

8 січня стало відомо, що начальнику одного з управлінь ГУ МВС України в Києві в оголошено про підозру у перевищенні службових повноважень під час подій від 30 листопада 2013 року на майдані Незалежності. Генпрокуратура не назвала прізвища цього керівника.

27 січня президент України звільнив О.Попова з посади голови КМДА.

12 лютого кримінальне провадження щодо О.Попова, В.Сівковича та інших осіб, які обвинувачувалися у перевищенні влади у зв'язку з подіями в ніч 30 листопада 2013 року на майдані Незалежності, було закрито за рішенням суду у зв'язку з дією закону про амністію.

ОСТАННЄ

Стефанчук звинуватив співголову фракції "Європейська солідарності" Геращенко у розповсюдженні полуправди

Вирішення будь-яких торговельних спорів у рамках СОТ неможливе через блокування США – 1-й заступник глави МЗС

Заява на відрядження Порошенка в США була подана в Раду ще в лютому і спікер про це знав, заявляють в "Євросолідарності"

Україна та Росія знаходяться на порозі перемир'я, але обидві сторони мають піти на поступки – Келлог

Рютте: я повністю підтримую зусилля США, щоб покласти кінець війні РФ проти України

Рютте про роль НАТО у Коаліції охочих: ми виконуємо консультативну роль

Раді пропонують удосконалити правовий захист військовослужбовців

В "Євросолідарності" стверджують, що Порошенку заблокували відрядження до США

ЄК наразі очікує оголошення про мита США і не розкриває заходів у відповідь - представник

Велика Британія запровадила санкції проти російського проєкту "Євразія", молдовського депутата і грузинських суддів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА