15:08 27.07.2021

На фінансування послуг із лікування COVID-19 у вересні-грудні 2021 року додатково потрібно 5-10 млрд грн - НСЗУ

2 хв читати

На фінансування послуг із лікування COVID-19 за Програмою медгарантій у вересні-грудні 2021 року необхідно виділити додатково 5-10 млрд грн, вважає заступник директора департаменту медичних послуг та лікарських засобів Національної служби здоров'я України (НСЗУ) Анна Фенчак.

"Відповідно до нашого моделювання, зростання захворюваності очікується наприкінці серпня-вересні. Якщо говорити про оплату послуг, які надаються пацієнтам із COVID-19, виникне потреба в додаткових коштах. За умови ефективного розподілу маршрутів пацієнта очікується, що загальна потреба на вересень-грудень становитиме від 5 до 10 млрд грн залежно від того, як розвиватиметься пандемія. Якщо будемо розширювати мережу медзакладів, залучати не зовсім ефективну команду, то ця сума може збільшитися", - сказала вона під час прес-брифінгу в Києві у вівторок.

Крім цього, за словами Фенчак, на початку 2021 року 6,5 млрд грн були перерозподілені з Програми медгарантій на вакцинацію. На сьогодні повернули лише половину цих коштів.

У свою чергу керівник експертної організації StateWatch Гліб Канєвський наголосив на необхідності "не зволікати з перерозподілом бюджетних коштів, щоб у другому півріччі медзаклади мали достатній рівень фінансування", адже восени очікується нова хвиля захворюваності.

На думку Канєвського, кошти можна перерозподілити з інших бюджетних програм. Крім того, місцева влада також має виділяти кошти на боротьбу з COVID-19.

За результатами дослідження StateWatch, у 2020 році на боротьбу з пандемією найбільшу кількість коштів на одного жителя України виділили у Вінниці (764 грн), найменшу - в Рівному (141 грн) та Івано-Франківську (164 грн).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Сучасні карети швидкої допомоги від партнерів із Німеччини доставлять на Херсонщину - ОВА

Україна залучить додатково EUR100 млн від Ради Європи для відновлення медицини - Шмигаль

Рада ухвалила в цілому закон щодо наглядових рад медзакладів

БФ "Центр порятунку життя" за підтримки "Ескулаб" побудує в Києві центр реабілітації TYTANOVI

МОЗ у 2023 р. скоротило кількість закуплених за механізмом ДКД ліків - "Санофі"

В Охтирці відкрили збірно-модульну конструкцію для розміщення бригад швидкої допомоги

Майже 11,2 тис. генераторів встановлено в українських клініках - МОЗ

Медзаклади отримають іще 52 потужні генератори для роботи на випадок відключень електроенергії

На відновлення зруйнованої агресором медичної інфраструктури в Україні потрібно щонайменше $14,2 млрд

Співзасновник медлабораторії "Ескулаб" заявляє про ризики зупинки роботи мережі, невиплати зарплати і податків через спробу рейдерського захоплення

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА