Інтерфакс-Україна
20:13 14.06.2023

Споживчі настрої українців у травні значно покращилися після провалу у квітні - дослідження

2 хв читати

Індекс споживчих настроїв (ІСН) українців у травні зріс на 7,4 пункта порівняно з квітнем і становить 92 за 200-бальною шкалою, при цьому зросли всі його складові, свідчить дослідження агентства Info Sapiens.

"У травні й індекс споживчих настроїв, й індекси поточного становища та економічних очікувань показують позитивну динаміку. Ми спостерігаємо покращення оцінки особистого матеріального становища та оцінки доцільності великих покупок", - зазначили аналітики.

У квітні ІСН провалився одразу на 6,6 пункта після двох місяців зростання і попередніх декількох місяців стабілізації, основною причиною було падіння індексу економічних очікувань.

Цього разу зазначається, що ці очікування покращилися і щодо власного матеріального становища, і розвитку економіки протягом п'яти років.

Згідно з оприлюдненими даними, індекс поточного становища (ІПС) зріс і становить 58,4 п., що на 6,1 п. вище за рівень цього показника у квітні. Зокрема, індекс поточного особистого матеріального становища додав 6,1 п. - до 50,5 п., індекс доцільності великих покупок - 4,2 п., до 66,2 п.

Як ідеться в дослідженні, індекс економічних очікувань (ІЕО) у травні зріс на 8,3 п. і становить 114,5 п. Зокрема, індекс очікуваних змін особистого матеріального становища становить 107,6 п., що на 8,2 п. вище за рівень цього показника у квітні.

Збільшився й індекс очікуваного розвитку економіки країни: протягом найближчого року - одразу на 12,1 п., до 101,4 п., у найближчі 5 років - на 4,5 п., до 134,4 п.

В Info Sapiens зазначили, що індекс очікуваної динаміки безробіття зменшився на 2 п. у травні і становить 120,8 п.

Незважаючи на скорочення річної інфляції та стабільність курсу, у травні індекс інфляційних очікувань зріс на 1,9 п. - до 173,9 п, а індекс девальваційних очікувань - на 3,7 п., до 131,9 п.

Фахівці Info Sapiens підсумували, що загалом спостерігається позитивна тенденція, стабільність якої суттєво залежатиме від розвитку ситуації в Україні найближчим часом.

Востаннє ІСН був вищим у березні 2022 року, коли після відбиття першої хвилі російської агресії він підскочив одразу на 28,3 пункта - до 92,4 п. на різкому зростанні індексу економічних очікувань. Щоправда, до червня він просів до 72,2 пункта, після чого став потроху підніматися.

Дослідження споживчих настроїв проводиться методом опитування 1 тис. осіб від 16 років за репрезентативною вибіркою за статтю, віком, розміром населеного пункту. Статистичне відхилення не перевищує 3,1%. Дослідження проводиться з червня 2000 року: раніше його проводила GfK Ukraine, а з 2019-го - Info Sapiens. Польовий етап цієї хвилі тривав з 12 до 22 травня 2023 року.

ОСТАННЄ

Ветеран Нацгвардії, Герой України Фінашин: Не можу сказати, що якась країна виграла "ветеранку"

Аварійно-рятувальні роботи на місці влучання ворожого дрона у житловий будинок в Харкові завершені

США чекатимуть від РФ дій в напрямку миру лише кілька тижнів, Конгрес вже готує законопроєкт про підвищення санкцій – Рубіо

Радник глави МВС Фінашин: Призначаємо помічників облуправлінь поліції, які займатимуться ветеранською політикою на місцях

ВАКС оголосив вирок у справі нардепа, що отримував незаконні компенсації за винайм житла у Києві

Експосол Японії в Україні Мацуда Кунінорі увійшов до консультативної ради ДТЕК

СБУ повідомила про заочну підозру двом адміралам та полковнику РФ, відповідальним за ракетний удар по центру Одеси

Колишньому комбату Лапіну, який брав участь в обороні Харківщини, змінено запобіжний захід

У Гамбурзькій мистецькій галереї відкрили український аудіогід

Рубіо: Трамп не піде на безкінечні переговори з РФ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА