Інтерфакс-Україна
15:18 23.08.2021

Відсутність запрошення Філарета на заходи до Дня Незалежності в УПЦ-КП розцінили, як спробу його ізоляції

2 хв читати
Відсутність запрошення Філарета на заходи до Дня Незалежності в УПЦ-КП розцінили, як спробу його ізоляції

Рішення не запрошувати героя України, предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ-КП) Філарета (Денисенка) на офіційні святкові заходи з нагоди 30-річчя Незалежності України є ганьбою та першим таким випадком за три десятиліття існування Української держави, йдеться в заяві УПЦ-КП, оприлюдненій у понеділок.

"Наведений факт відсутності запрошення патріарху Філарету сприймаємо, як продовження антиукраїнських спроб ізолювати його від життя суспільства, намагання дискредитувати в очах громадськості та переписати новітню історію державотворення... Рішуче протестуємо проти безпрецедентного тиску та демонстративного ігнорування справжнього патріота України, пастиря українського народу - патріарха Філарета", - йдеться в заяві.

В УПЦ-КП зазначили, що Філарет є символом боротьби за церковну незалежність, який першим розпочав боротьбу за автокефалію Української православної церкви, а також "надихав на боротьбу за нашу свободу в найдраматичніші моменти історії - Майдану та активної фази російсько-української війни".

Як повідомлялося, Філарет неодноразово заявляв, що УПЦ-КП продовжує існувати, і що він не має наміру виконувати три умови томосу про автокефалію, наданого Вселенським патріархатом - умови томосу щодо переходу закордонних парафій колишньої УПЦ-КП до складу Вселенського патріархату, відмовляється від заборони варити миро та відмовляється вирішувати конфліктні ситуації внутрішнього характеру виключно за погодженням із Фанаром.

У грудні 2019 року синод ПЦУ вирішив створити для Філарета релігійну організацію у складі ПЦУ у формі місії. Він також має довічне право на відправлення богослужінь у Володимирському соборі Києва. Собор ПЦУ також закликав почесного патріарха Філарета і його оточення до примирення та припинення самоізоляції.

У 2020 році Філарет відкликав свій підпис під постановою Помісного собору Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ-КП) від 15 грудня 2018 року, що ухвалив рішення про ліквідацію УПЦ-КП. Пізніше він пояснив, що відкликав свій підпис через різницю між отриманим Україною томосом і аналогічним документом, виданим іншим країнам. Пізніше Філарет неодноразово закликав владу припинити нібито дискримінацію УПЦ (КП) і повернути їм держреєстрацію.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Харківський шпиталь поновив операції після суботнього обстрілу

Стубб після зустрічі з Трампом: 20 квітня – гарна дата для перемир'я між Україною та РФ

Стубб після зустрічі з Трампом: 20 квітня – гарна дата для перемир'я між Україною та РФ

Кількість постраждалих через ворожий авіаудар по центру Купʼянська зросла до трьох

Ексголова Держрозвитку Найєм опублікував повний проєкт угоди Reconstruction Investment Fund між США та Україною

Директорка УІК Коваль задекларувала 896,7 тис. грн доходів за 2024 рік

РФ вдарила КАБом по центру Куп’янська, є постраждала, під завалами можуть бути люди - Синєгубов

РФ вдарила КАБом по центру Куп’янська, є постраждала, під завалами можуть бути люди - Синєгубов

На Сумщині РФ вдарила під час евакуації мешканців, поранений чоловік – МВС

Трамп пригрозив Ірану безпрецедентними бомбардуваннями за відсутності угоди щодо ядерної програми

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА