15:18 23.08.2021

Відсутність запрошення Філарета на заходи до Дня Незалежності в УПЦ-КП розцінили, як спробу його ізоляції

2 хв читати
Відсутність запрошення Філарета на заходи до Дня Незалежності в УПЦ-КП розцінили, як спробу його ізоляції

Рішення не запрошувати героя України, предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ-КП) Філарета (Денисенка) на офіційні святкові заходи з нагоди 30-річчя Незалежності України є ганьбою та першим таким випадком за три десятиліття існування Української держави, йдеться в заяві УПЦ-КП, оприлюдненій у понеділок.

"Наведений факт відсутності запрошення патріарху Філарету сприймаємо, як продовження антиукраїнських спроб ізолювати його від життя суспільства, намагання дискредитувати в очах громадськості та переписати новітню історію державотворення... Рішуче протестуємо проти безпрецедентного тиску та демонстративного ігнорування справжнього патріота України, пастиря українського народу - патріарха Філарета", - йдеться в заяві.

В УПЦ-КП зазначили, що Філарет є символом боротьби за церковну незалежність, який першим розпочав боротьбу за автокефалію Української православної церкви, а також "надихав на боротьбу за нашу свободу в найдраматичніші моменти історії - Майдану та активної фази російсько-української війни".

Як повідомлялося, Філарет неодноразово заявляв, що УПЦ-КП продовжує існувати, і що він не має наміру виконувати три умови томосу про автокефалію, наданого Вселенським патріархатом - умови томосу щодо переходу закордонних парафій колишньої УПЦ-КП до складу Вселенського патріархату, відмовляється від заборони варити миро та відмовляється вирішувати конфліктні ситуації внутрішнього характеру виключно за погодженням із Фанаром.

У грудні 2019 року синод ПЦУ вирішив створити для Філарета релігійну організацію у складі ПЦУ у формі місії. Він також має довічне право на відправлення богослужінь у Володимирському соборі Києва. Собор ПЦУ також закликав почесного патріарха Філарета і його оточення до примирення та припинення самоізоляції.

У 2020 році Філарет відкликав свій підпис під постановою Помісного собору Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ-КП) від 15 грудня 2018 року, що ухвалив рішення про ліквідацію УПЦ-КП. Пізніше він пояснив, що відкликав свій підпис через різницю між отриманим Україною томосом і аналогічним документом, виданим іншим країнам. Пізніше Філарет неодноразово закликав владу припинити нібито дискримінацію УПЦ (КП) і повернути їм держреєстрацію.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Зеленський провів першу зустріч Технологічної ставки, на якій обговорювали захист неба

Троє українських військових померли через отруєння хімічними речовинами, які РФ застосовує на фронті

Порошенко передав підрозділам ЗСУ на Харківщині  партію дронів та техніки на 69 млн гривень

Графіки обмеження світла в суботу плануються для населення майже на всю добу - "Укренерго"

Київ відправив ремонтні бригади до Кривого Рогу, де виникли проблеми з теплопостачанням

Генштаб ЗСУ: на всій лінії фронту зафіксовано 131 бойове зіткнення, найгарячіше - на покровському напрямку

Проблем із фортифікаційними спорудами наразі немає - Сили підтримки ЗСУ

В Україні впроваджується автоматичне надання статусу УБД

Двоє людей у Херсоні постраждали через скидання вибухівки з ворожого дрона

Заарештовано власників і топменеджерів онлайн-казино, підозрюваних у відмиванні російських коштів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА