Інтерфакс-Україна
12:02 28.12.2020

Главу КС підозрюють у підкупі свідка, а також у завідомо неправдивих показаннях свідка - Офіс генпрокурора

3 хв читати
Главу КС підозрюють у підкупі свідка, а також у завідомо неправдивих показаннях свідка - Офіс генпрокурора

Главу Конституційного суду України Олександра Тупицького підозрюють у підкупі свідка та введенні в оману суду шляхом завідомо неправдивого показання свідка, повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" в Офісі генпрокурора.

"З часу направлення (повідомлення про підозру - ІФ) глава КС вважається підозрюваним у підкупі свідка, а також у завідомо неправдивих показаннях свідка, тобто вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ст. 386 і ч. 2 ст. 384 КК", - сказали агентству в офісі в понеділок.

Водночас представник прес-служби Офісу генпрокурора Марина Хоменко сказала журналістам у понеділок: "Нараіз у зв'язку з тим, що (Тупицькому - ІФ) інкримінується скоєння нетяжкого злочину, запобіжний захід обирати не планується".

Вона також уточнила, що Офіс генпрокурора не отримував жодних клопотань від глави КС.

За словами представника прес-служби, Тупицького підозрюють у тому, що "в корисливих інтересах і в інтересах колишнього глави Вищого господарського суду України вчинив вплив на свідка в кримінальному провадженні шляхом підкупу, щоб він відмовився від надання показань або надав неправдиві показання".

Крім того, за її словами, глава КС тричі впродовж 2018-2019 років надавав слідчому управлінню спецрозслідувань Генпрокуратури неправдиві показання в кримінальному провадженні про заволодіння активами ВАТ "Зуївський енергомеханічний завод".

Як повідомлялося, 24 грудня в Офісі генерального прокурора повідомили агентству "Інтерфакс-Україна", що главу КС Тупицького викликали повісткою на 28 грудня до Офісу генпрокурора для проведення процесуальних дій. При цьому в офісі не уточнили, в рамках розслідування якої справи Тупицького викликають і для яких саме процесуальних дій.

Допит мав проводитися в кримінальному провадженні №12013110060002990, слідство в якому проводить Управління ДБР у "справах Майдану". Це кримінальне провадження про злочинну організацію колишнього глави Господарського суду Віктора Татькова та його заступника Артура Ємельянова, провадження зареєстровано в 2013 році, розслідування проводило Управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України на чолі з Сергієм Горбатюком, а на початку цього року було передано до ДБР.

Пізніше того самого дня представник президента в КС Федір Веніславський на брифінгу розповів, що главу КС викликали до Офісу генпрокурора для вручення підозри у зв'язку із записами, на яких Тупицький обговорює, як перешкоджати розслідуванню і діяльності суду.

"За наявною в мене інформацією, плівки записано в рамках проведення досудового розслідування, легально і з усіма необхідними дозволами. Тобто суд дозволив здійснювати негласні заходи спостереження і зняття інформації. І саме це стало підставою, щоб було зареєстровано кримінальне провадження і пана Тупицького було викликано для оголошення про підозру", - розповів Веніславський на брифінгу.

"Оприлюднення плівок, на яких фігурує голова КС Тупицький, уже свідчить, що він не відповідає критеріям судді КС, закріпленим у Конституції. Це високі моральні якості, яких у цьому випадку немає, і професіоналізм, який також під знаком питання. Думаю, цього факту достатньо для того, щоб судді КС щонайменше на зборах, спеціальному засіданні розглянули питання, чи може суддя Тупицький бути суддею КС", - резюмував він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Моніторингова місія ООН: у квітні РФ значно посилила ракетні удари по густонаселених містах України

Зеленський: Україна хотіла б мати спільне розуміння з США у тому, що Росія – агресор

ВАКС взяв під варту Романа Насірова

Трамп заявляє, що має "свій дедлайн" щодо мирних переговорів між РФ та Україною, але уникає називати конкретну дату

Експерти встановлюють обставини катувань та загибелі журналістки Рощиної, проводиться повторна ідентифікація тіла

У МЗС та дипустановах України в світі приспустять державні прапори на знак жалоби за жертвами удару РФ по Києву

Фінляндія і Норвегія планують побудувати залізничне сполучення для військових потреб

США вимагатимуть від Путіна визнати право України на військову силу

Від російських ракет не захищена не лише Україна, а й уся Європа, треба збільшити спільне виробництво ППО – Порошенко

Окупанти вивезли майже 360 тисяч архівних документів з Херсона - ГУР

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА