14:21 24.12.2017

В ОБСЄ занепокоєні у зв'язку з рішенням київського суду у справі про вбивство журналіста Веремія

2 хв читати
В ОБСЄ занепокоєні у зв'язку з рішенням київського суду у справі про вбивство журналіста Веремія

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір висловив занепокоєння у зв'язку з рішенням київського суду у справі вбивства журналіста газети "Вести" В'ячеслава Веремія.

"Більше ніж через три роки після вбивства В'ячеслава Веремія винуватців цієї жахливої події досі повністю не притягнуто до відповідальності. Я схвалюю засудження одного з головних нападників і організаторів атаки, але водночас я розгублений у зв’язку з вироком і терміном, які звели нанівець простір для правосуддя для сім'ї журналіста", - йдеться в оприлюдненому в суботу ввечері повідомленні з посиланням на заяву А.Дезіра.

Представник ОБСЄ закликав українську владу до розслідування всіх випадків загибелі журналістів.

"Я закликаю владу розслідувати всі смерті журналістів в Україні в повному обсязі та вжити всіх заходів, щоб покласти край безкарності", - додав чиновник.

Як повідомлялося, 22 грудня Шевченківський районний суд м. Києва визнав винним у хуліганстві із застосуванням зброї Юрія Крисіна, який є одним із фігурантів справи про вбивство журналіста газети "Вести" В.Веремія у 2014 році, й відпустив його з випробувальним терміном на 2 роки.

Вироком суду від 22 грудня 2017 року Ю.Крисіна визнано винним у скоєнні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 296 Кримінального кодексу України, йому призначено покарання у вигляді 4 років позбавлення волі. Водночас на підставі ст.75 Кримінального кодексу України Ю.Крисіна звільнено від відбування покарання з випробувальним терміном на 2 роки.

"Оскільки призначене Ю.Крисіну покарання є явно несправедливим через його м'якість, Генеральна прокуратура України готує апеляційну скаргу на цей вирок у зв'язку з неправильним застосуванням закону України про кримінальну відповідальність (ст.75 КК України) та невідповідністю призначеного судом покарання ступеню тяжкості кримінального злочину й особі обвинуваченого", - зазначено в повідомленні.

19 лютого 2014 року вночі в Києві вбили журналіста газети "Вести" В.Веремія - він помер у лікарні швидкої допомоги від вогнепального поранення в живіт.

18 листопада 2015 року начальник управління спецрозслідувань ГСУ Генпрокуратури Сергій Горбатюк повідомив, що слідчі зібрали докази для повідомлення про підозру особі на прізвище Алієв за вчинення вбивства журналіста газети "Вести" В.Веремія під час подій на Майдані взимку 2014 року, і що цей Алієв нині "переховується від слідства".

9 серпня 2016 року слідчі Генпрокуратури у рамках досудового розслідування в кримінальному провадженні за фактом вчинення злочинів "тітушками" під час подій на Майдані в Києві взимку 2014 року винесли повідомлення про підозру в організації переслідування журналістів громадянину України, горлівчанину Джалалу Алієву, уродженцю Дагестану. У 1998 р., 2001 р., 2007р. Дж.Алієв був уже судимий за вчинення низки злочинів.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Спільні проєкти Тайваню та Чехії для надання допомоги українцям унікальні - представник уряду Чехії Копечні

Нічні обстріли росіян призвели до тимчасового відключення світла в 7 областях - Міненерго

Україна націоналізувала два літаки, що належали найбільшому виробнику російської зброї, - СБУ

Затримано власника "Укрдонінвесту" бізнесмена Віталія Кропачова

СБУ й ГУР атакували військово-логістичні об'єкти в Севастополі, Туапсе й Новоросійську - джерело

МВС: Довідка про несудимість не потрібна для оновлення даних у ТЦК

Е-кабінет для військовозобов'язаних має запрацювати з 18 травня - Міноборони України

ДБР затримало прикордонника, який застрелив цивільного, що намагався незаконно перетнути кордон

Ворог розширив зону активних бойових дій майже на 70 км - Сирський

Ситуація у Вовчанську контрольована, тривають заходи з посилення оборонних позицій - Генштаб ЗСУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА