Інтерфакс-Україна
10:24 15.03.2017

Сбербанк знизив ліміти видачі готівки та ввів 5% комісії за переказ валюти

4 хв читати
Сбербанк знизив ліміти видачі готівки та ввів 5% комісії за переказ валюти

Сбербанк (Київ) з 15 березня знижує ліміти видачі готівки в касах банку та банкоматах і вводить 5% комісію за переказ грошових коштів в іноземній валюті, називаючи це рішення вимушеним в умовах тиску на банк.

"У зв'язку з неправомірними діями третіх осіб щодо блокування головного офісу, завданням фізичної шкоди банкоматам банку, що спричинило порушення графіків інкасації відділень/банкоматів, повідомляємо про встановлення з 15 березня 2017 р. тимчасових лімітів на видачу готівкових грошових коштів з поточних рахунків фізичних осіб через касу банку в розмірі 30 тис. грн (еквівалент в інших валютах) за добу на одного клієнта", - йдеться в повідомленні фінустанови, оприлюдненому у вівторок.

Окрім того, з 15 березня 2017 р. Сбербанк установлює 5% (але не менше ніж $50/EUR50/RUR3000) тарифікації на перекази в доларах, євро, російських рублях і/або інших іноземних валютах з відкритих у банку поточних рахунків клієнтів - фізичних осіб на рахунки в інших українських банках.

Банк також вказує, що з 14 березня 2017 р. введено тимчасові ліміти на зняття готівкових коштів з карткового рахунка. Зокрема за картками, випущеними в рамках пакетів продуктів і послуг для фізичних осіб: "Універсальний", "Лояльний", "Зарплатний+" і "Спеціальний", а також за корпоративними картками ліміти встановлено на рівні 20000 грн за добу за гривневими рахунками і $800 або EUR800 за добу - за валютними рахунками.

За картками, випущеними в рамках пакетів "Статус", "Мегазарплатний" і "Престиж", ліміти становлять 50 тис. грн за добу - за гривневими рахунками і $2 тис. або EUR2 тис. за добу - за валютними рахунками.

Указані ліміти встановлено на зняття коштів як в Україні, так і за її межами. Ліміти на безготівкові розрахунки залишено без змін, вказує фінустанова.

"Звертаємо вашу увагу, що на сьогодні банк працює у штатному режимі та виконує всі свої зобов'язання перед клієнтами", - йдеться в повідомленні.

Сбербанк також уточнив, що депозитні сертифікати видаються в рамках законодавства без обмежень через каси банку, а термінові вклади фізичних осіб - без застосування комісії за зняття готівки. "Однак обсяг видачі коштів дорівнює встановленому тимчасовому ліміту на зняття готівкових коштів з поточних рахунків", - зазначено в повідомленні.

Як повідомлялося, представники націоналістичних організацій 13 березня в центрі Києва символічно замурували вхід до центрального відділення ПАТ "Сбербанк" на вул. Володимирській, 46. Вхід у будівлю було закрито ролетами, група активістів звела перед входом символічну бетонну стіну. Мітингувальники закликали українську владу позбавити ліцензії російські банки в Україні. З метою безпеки роботу відділень банку було тимчасово призупинено.

Окрім того, тими днями в кількох областях України невідомі заблокували роботу десятків банкоматів банків з російським капіталом, що діють на території країни. Як повідомляв "Цивільний корпус «Азов»", активісти закрили вікна та двері банків наклейками, а самі банкомати залили монтажною піною.

Українські банки з російським капіталом, особливо підконтрольні державі, після анексії Росією Криму та військових дій на Донбасі неодноразово зазнавали різних нападів. Ситуація загострилася після того, як 7 березня 2017 р. Сбербанк Росії повідомив про готовність обслуговувати осіб – власників "паспортів" невизнаних "ДНР" і "ЛНР" згідно з указом президента Росії Володимира Путіна.

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков одразу ж виступив за закриття українського Сбербанку та почав вимагати швидких санкцій до нього з боку Нацбанку України. НБУ 7 березня заявив, що ініціюватиме застосування санкцій до дочірнього банку Сбербанку в Україні, якщо підтвердиться інформація про готовність материнського банку здійснювати обслуговування осіб – власників "паспортів" невизнаних "ДНР" і "ЛНР".

Протягом наступних днів з'ясувалося, що приймати "паспорти" "ДНР" і "ЛНР" готові також інші російські банки, зокрема "дочки" західних банків, які мають "сестринські" банки в Україні.

НБУ поки що не коментує ситуації, тоді як українські банки, що мають фінустанови, пов’язані з РФ, заявляють, що, чітко дотримуючись українського законодавства, не прийматимуть документів, виданих на непідконтрольних територіях.

Сбербанк (раніше - ПАТ "Дочірній банк Сбербанку Росії", до цього - банк "НРБ") було засновано 2001 року. Його єдиним власником є Сбербанк Росії.

За даними НБУ, на 1 січня 2017 р. за розміром активів (48,356 млрд грн) він посідав шосте місце серед 93 банків, що діяли в країні. Сбербанк, за його даними, обслуговує понад 1 млн фізичних осіб в Україні.

Востаннє український Сбербанк, згідно з даними НБУ, отримував прибуток 2014 року, який становив 0,11 млрд грн. Наступний 2015 рік фінустанова закінчила з чистим збитком 6,23 млрд грн, а її чистий збиток за 2016 рік становив 2,82 млрд грн.

ОСТАННЄ

Єрмак обговорив з радником президента Гани посилення двосторонньої співпраці

Каллас: Необхідно тиснути на Росію, щоб вона дійсно захотіла миру

Єрмак та радник президента ДРК обговорили безпекові питання та розвиток торговельно-економічної співпраці

Єврокомісар Кос: Думаю, що ми зможемо до кінця 2025 р. відкрити всі переговорні Кластери

Головний склад готової продукції Sigma Mobile знищено внаслідок ракетного удару

ЄС надасть Україні ще EUR2,1 млрд доходів від заморожених активів Росії

Україна очікує продовження угоди з ЄС про вантажні перевезення автотранспортом до кінця 2025 р. - Шмигаль

Україна виконала 81% своїх зобовʼязань за Угодою про асоціацію з ЄС - Шмигаль

Шмигаль після Ради асоціації: Підтвердили спільну відданість євроінтеграції, глибшій інтеграції до Єдиного ринку та безпекового простору ЄС

Міністри оборони Франції та Великої Британії проведуть у четвер засідання Коаліції охочих

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА