12:45 31.07.2024

ТОП 10 українських мистецьких традицій

3 хв читати

Україна має багату культурну спадщину, яка включає в себе багато традиційних ремесел, які попри заборони дійшли до нашого часу. Ось десять найкращих українських мистецьких традицій, на які вас запрошує долучитись арт-студія "Ліхтарик":

1. Писанкарство. Мистецтво розпису великодніх яєць, що використовує складні орнаменти та символіку, які відрізняються в залежності від регіону. Орнаменти для писанки можуть символізувати сонце, воду, рослини (дерево життя) та тварин. Традиційно писанки писали лише жінки, але зараз таких гендерних обмежень вже немає.

2. Гончарство. Традиційне виготовлення керамічних виробів з глини. Керамічні вироби з давніх давен у різних країнах використовувались для зберігання. Крім посуду  гончарі робили кахлі, дитячі іграшки та плінфу (своєрідна цегла). Найвідоміші мистецькі центри знаходяться в Опішні та Косові.

goncharstvo

3. Петриківський розпис. Особливий стиль декоративного розпису, що виник в селі Петриківка, відомий яскравими кольорами та квітковими мотивами. Петриківка внесена до переліку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО.

petrykivka

4. Самчиківський розпис. Стиль декоративного розпису, що зародився на Хмельниччині. Особливістю цього розпису є великі яскраві квіти: барвінок, соняхи, ружа, маківки та інші. Крім того, так само як в писанкарстві та вишивці, в Самчиківці присутній символ дерева життя.

5. Ляльки-мотанки. Виготовляються традиційні українські ляльки з тканини без використання голок, які мають символічне значення. Їх часто робили жінки для своїх дітей в якості перших іграшок. Крім того, мотанки робили з ритуальною метою. Наприклад, для використання в обряді весілля.

6. Свічкарство. Виготовлення катаних свічок з натуральної вощини. Такі свічки використовувались як в побуті, так і в обрядових традиціях. В багатьох культурах, і в українській зокрема, свічки символізують світло та чистоту. Зараз використання медових свічок цінується через їх екологічність.

7. Вибійка – це одна з найстаріших технік декорування тканини за допомогою ручного нанесення малюнку на тканину за допомогою дерев’яних штампів. Візерунки можуть бути найрізноманітнішими: рослинні, тваринні або геометричні.

8. Мозаїка – це стародавня техніка, яка ще з часів побудови Софії Київської була розповсюджена на наших теренах. Основою техніки є викладання зображень різнокольоровими камінчиками, смальтами або керамічними плиточками.

9. Вишивка – це певно найзнаковіша для українців традиція. Протягом останніх десятиліть вишиті сорочки стали невід’ємною частиною гардеробу українців. Українська вишивка відома своїми яскравими орнаментами. Зараз крім традиційних візерунків, популярністю також користуються численні стилізації. 

10. Килимарство. Ткацтво килимів та гобеленів з унікальними українськими орнаментами та символами особливо розповсюджене в західних регіонах України. На початку ХХ століття багато митців авангардистів збирали українські килими та надихались народним мистецтвом для створення своїх модерних робіт.

На традиційні майстер-класи можна придбати подарункові сертифікати в арт-студії "Ліхтарик" та показати свою увагу колегам, друзям та близьким людям.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА