Інтерфакс-Україна
20:05 24.10.2022

Споживання е/е в Україні з початку жовтня збільшилось на 10-12% - Герус

3 хв читати
Споживання е/е в Україні з початку жовтня збільшилось на 10-12% - Герус

Споживання електроенергії в Україні з початку жовтня збільшилося на 10-12% через похолодання та скорочення світлового дня, повідомив голова комітету Верховної Ради з енергетики та ЖКГ Андрій Герус.

"За останні три тижні у нас збільшення споживання е/е, тому що холодніші дні, й десь на 10-15% у нас зросло споживання порівняно з першими днями жовтня", - сказав він в ефірі національного телемарафону.

За його словами, добровільне зниження споживання е/е населенням допомагає, але поки що є недостатнім, тому диспетчерський центр НЕК "Укренерго" змушений запроваджувати тимчасове контрольоване обмеження споживання в регіонах, щоб стабілізувати роботу енергосистеми.

Герус пояснив, що добровільне зниження споживання українськими домогосподарствами дає можливість рідше застосовувати графіки відключень е/е на тлі російських ракетних ударів по об'єктах енергетичної інфраструктури.

"Російські окупанти б'ють саме по цивільній інфраструктурі. У Ковелі та Луцьку (22 жовтня - ІФ) по підстанціях били. Де Ковель та Луцьк і де фронт? Тобто це терор і Росія діє як терорист", - наголосив він.

Голова енергокомітету ВР зазначив, що економне споживання електроенергії допомагає фахівцям "Укренерго" та обленерго, які роблять усе можливе для відновлення пошкоджених об'єктів та перепідключення споживачів за резервними схемами.

Як повідомлялося, з 10 жовтня на енергетичну інфраструктуру України здійснюється масштабна атака ракетами та дронами-камікадзе.

Генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко в інтерв'ю виданню "Економічна правда" у середині жовтня уточнив, що ударів завдають не по генерувальних потужностях, а по системах зв'язку з енергосистемою країни: відкритих розподільних пристроях, трансформаторах, перемикачах. Ключові цілі – трансформаторні високовольтні підстанції "Укренерго" та обладнання видачі потужності на теплових електростанціях (ТЕС). Окрім того, удари по підстанції на Дніпропетровщині, де розташовані шахти ДТЕК, порушили енергозабезпечення шахт, що призвело до призупинення видобутку вугілля, на якому працюють ТЕС.

Голова НЕК Володимир Кудрицький в інтерв'ю "РБК-Україна" уточнив, що обстріл був майже у всіх областях країни, найбільших атак зазнав західний, київський та харківський регіони країни. Об'єкти, що постраждали там, є важливими елементами, що об'єднують енергосистему країни, у цих регіонах високий рівень споживання е/е.

За його словами, всі об'єкти підлягають ремонту та відновленню, питання лише у термінах: одну частину інфраструктури можна відновити за декілька днів, іншу – за тижні та місяці. У той самий час деякі об'єкти, можливо, доцільніше побудувати заново, ніж відновлювати.

Кудрицький переконаний, що вибором об'єктів із метою повністю погасити українську енергосистему опікувалися російські енергетики, які нарівні з військовими мають сісти на лаву підсудних.

Україна через дефіцит потужності в енергосистемі з 11 жовтня зупинила експорт електроенергії, але станом на 24 жовтня не здійснює комерційного імпорту з Європи. "Укренерго" впровадило графіки обмеження постачань е/е всередині країни, щоб утримати баланс та цілісність усередині енергосистеми країни. Цьому допомагає добровільна економія електроенергії українськими домогосподарствами.

За оцінкою міністерства енергетики України, відсутність генерації із Запорізької АЕС та останні обстріли енергооб'єктів призвели до втрати можливості видачі до 40% наявної генерувальної потужності.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Федерація роботодавців закликає відкрити експорт для ОПК задля уникнення кризи сектора

Україна продовжує дискусії з власниками ВВП-варантів та євробондів "Укренерго" щодо реструктуризації – МВФ

"Укрзалізниця" отримає EUR50 млн від Європейського інвестбанку на модернізацію пунктів пропуску на кордоні

Україна створить фінансовий буфер $10,1 млрд за рахунок ERA на випадок негативного сценарію – програма з МВФ

Кабмін продовжив спецзобов'язання на ринку газу до 31 жовтня 2025р та додав до них "Укрнафту"

МВФ попереджає про можливі несприятливі економічні наслідки мирного врегулювання без надійних гарантій безпеки

НКЦПФР презентувала свою модель розподілу з НБУ регулювання віртуальних активів

Мито на експорт металобрухту з України до Туреччини продовжить діяти і після можливої ратифікації угоди про вільну торгівлю - нардеп

"Укрфінжитло" закладає фундамент для випуску іпотечних євробондів після війни – голова правління

Світовий банк затвердив проєкт DRIVE на $432 млн для стійкості інфраструктури України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА