Інтерфакс-Україна
17:19 22.03.2018

Механізм зарахування та адміністрування ренти на видобуток газу виглядає як профанація, - голова Харківської облради

2 хв читати
Механізм зарахування та адміністрування ренти на видобуток газу виглядає як профанація, - голова Харківської облради

Голова Харківської обласної ради Сергій Чернов під час зустрічі з представниками громадської ради при ГУ Державної фіскальної служби в області розкритикував механізм зарахування та адміністрування рентної плати на видобуток газу.

"До того, щоб вона надходила до місцевих бюджетів, ми йшли не один рік. У підсумку уряд підтримав регіони, в минулому році були внесені зміни в законодавство. Але ці кошти ми тепер не бачимо, вони, образно кажучи, розчиняються, прямуючи в загальний фонд бюджету", - цитує С. Чернова прес-служба облради в четвер.

Він зазначив, що попередньо планувалося, що близько 0,5 млн грн область зможе щорічно направляти на ремонт доріг, а тепер за рахунок цих коштів із загального фонду виплачується заробітна плата, оплачуються енергоносії.

"Мінфін бачить, що у нас є певне джерело, зменшує на цю суму субвенцію. Коло замикається і втрачається сенс у цьому додатковому ресурсі, якого насправді немає. І, по суті, це джерело доходів виглядає як профанація", - сказав С.Чернов.

У свою чергу голова постійної комісії облради з питань бюджету Людмила Немикіна запропонувала ініціювати вдосконалення механізму адміністрування рентної плати, щоб забезпечити надходження від неї і на перший рівень місцевих громад.

"Необхідно виходити з ініціативою вдосконалення механізму адміністрування та зарахування цих коштів і на перший рівень місцевих громад, щоб вони теж мали ресурс, який поки що є тільки на рівні районів і міст", - сказала Л.Немикіна.

ОСТАННЄ

НКРЕКП затвердила тарифи ОСР на розподіл електроенергії на 2026р зі збільшенням в середньому на понад 3%

НКРЕКП підвищила тариф "Укренерго" на передачу е/е на 4% на I кв.-2026 і ще на 4% – до кінця 2026р

НКРЕКП затвердила тариф "Укренерго" на диспетчеризацію на 2026р в 110,03 грн/МВт*год

НБУ оштрафував банк "Південний" на 18,5 млн грн та ФК "ФІНАКО" на 1,28 млн грн

НКРЕКП затвердила тариф "Укренерго" на передачу е/е в 713,68 грн/МВт*год та в 742,91 грн/МВт*год – на другому

Майже 80% європейців вважають, що євро вигідний для ЄС - опитування

"Нафтогаз" запустив мобільний застосунок "Куб" для розрахунків за газ та інших дій

Кабмін дозволив "Укренерго" купувати електроенергію для покриття технологічних втрат на спецторгах - Свириденко

Впровадження збалансованого підходу щодо ПДВ на ФОП планується не раніше 2027р

Netflix купить активи Warner Bros. Discovery в рамках угоди на $72 млрд

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА